Nedohraný zápas byl nakonec vyhodnocený kontumací ve prospěch domácích, kteří tak sérii získali v celkovém poměru 3:0 na zápasy. Předmět sporu spočíval v tom, že Benátky poukazují na provázanost brněnského prvoligového volejbalového celku s extraligovým, což je podle nich v rozporu s regulemi. Středočeský klub se brání soudní cestou.

"Ze sportovního hlediska je to především prohra českého volejbalu. My jsme byli na účast v baráži připraveni, protože se nám letošní sezóna nepovedla. Ale chtěli jsme regulérní a ferový souboj s týmem, který si účast v baráži zasloužil dlouhodobou sportovní činností, nikoli porušováním volejbalových předpisů a podivnými machinacemi, když má navíc v plánu extraligovou licenci obratem prodat", uvádí předseda klubu Němeček. Benátky také nerozumí postoji svazu. Ten je organizátorem soutěže, ale tvrdí, že se ho věc netýká. Na dnešní utkání pak nikdo z vedení svazu nedorazil, přestože o předběžném opatření svaz věděl. "Svaz jsme v návaznosti na vydání předběžného opatření vyzvali, aby utkání zrušil, a situace se tak ještě více nezamotala. Bohužel bez odezvy", doplňuje zklamaně Němeček.

Benátky se proto rozhodly, že v utkání nebudou pokračovat. To se totiž správně nemělo konat, a proto nechtěly riskovat zdraví vlastních hráčů. Navíc by se fakticky účastnily porušování soudního rozhodnutí ze strany Brna, které by mohlo být posouzeno dokonce jako trestný čin. "Že Brno nemá žádný problém s porušováním a obcházením svazových předpisů, již víme. Ale že nebude respektovat ani soudní rozhodnutí, považuji za šokující. V českém sportu je to zcela bezprecedentní situace", uvedl advokát Benátek Jakub Celerýn. Podivuje se však i nad kroky svazu. "Kdyby svaz věc řešil aktivně, nemusela situace takto eskalovat. Navíc máme prokázané, že svaz ve věci nepostupoval nestranně. Ani za dva týdny jsme od svazu nedostali dokumenty ohledně baráže, o které jsme písemně žádali. Pak jsme ovšem zjistili, že Volejbal Brno je již má prokazatelně k dispozici, a to ani není zřejmé, jestli o ně vůbec muselo oficiálně žádat jako my", dodává Celerýn. Jak se bude věc dále vyvíjet, ukážou další dny. Vše záleží na postoji svazu, který zatím dával od důsledků své nečinnosti ruce pryč. Benátky jsou ovšem připraveny dále bojovat, byť již zřejmě nikoli na hřišti.

Svaz nakonec celé třetí utkání kontumoval výsledkem 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) pro Brno. Komentář k tomu přidal i předseda ČVS Marek Pakosta: "Rád bych upřesnil některá nepřesná fakta týkající se medializace baráže o postup do extraligy mezi SGLD Brno a VK Benátky nad Jizerou. Dne 13. 4. 2019 se uskutečnil třetí zápas série. Zápas skončil výsledkem 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) v souladu s pravidly volejbalu ve prospěch SGLD Brno. Tím baráž končí celkovým stavem 3:0 ve prospěch SGLD Brno. Takto oba týmy také obdržely informaci." A pokračoval: "Tak jak jsem již zmiňoval, znovu opakuji, že sporu mezi oběma družstvy v rovině civilního práva není ČVS účastníkem a tudíž se k němu nevyjadřuje. Co je pro nás zásadní, je posuzování soutěží, které ČVS vlastní a zřizuje. Ty jsou plně v režimu našich předpisů a ČVS je jedinou autoritou, která je může posuzovat. Oba týmy splnily podmínky účasti v baráži. V tento okamžik nemám žádné informace, že by některý z účastníků baráže požadoval přehodnocení v rámci našich stanov či předpisů. Tímto považuji celou záležitost ze sportovního hlediska za uzavřenou."