Před finálovým závodem rozbouřila publikum v závodě žen světovým rekordem 49,17 Femke Bolová z Nizozemska. Mužský závod byl rovněž strhující, i když změnu světových tabulek nepřinesl. Zlatou medaili vydřel časem 45,25 Belgičan Alexander Doom. Favorizovaného Nora Karstena Warnholma porazil v posledních metrech o devět setin.

Třiadvacetiletému Krskovi skvělí soupeři nepovolili z první dráhy posunout se víc dopředu. Finálový čas 46,47 je takřka shodný se semifinálovým (46,48). V rozběhu zaznamenal výkon 46,07 a je se svým účinkováním navýsost spokojený.

Matěj Krsek postoupil na HMS v Glasgow do finále čtyřstovky
Krsek splnil slib. Na šampionátu Glasgow poběží o čtvrtkařské medaile

„Domlouvali jsme se s trenérem, abych se zavěsil za Maďara Attilu Molnára, který startoval z druhé dráhy. Plán byl udržet se s ním do cílové rovinky a o něco se pokusit,“ vykládal v rozhovoru s ČT Krsek.

„I když jsem skončil šestý, mám ze svého umístění velkou radost. Běželo se mi dobře, tempo bylo plynulé. Na první dráhu to bylo super,“ hlásil sprinter, který byl po pátém místě na loňském halovém mistrovství Evropy, účastníkem i finále na HMS.

Na skotském šampionátu čeká kladenského atleta v neděli ještě vystoupení ve štafetě. Otázkou je, jakou sestavu vzhledem ke třem dosavadním Krskovým vystoupením určí trenéři pro dopolední rozběh.