„Vůbec jsem to nečekala. S Niamh jsme měly před mistrovstvím jasný cíl, a to vyhrát čtyřhru. Titul ve dvouhře je pro mě obrovské překvapení," radovala se po získání dvou titulů dvanáctiletá Kristýna Pěnkavová, v jejíž rodině, kromě maminky a bratra Ríši, zbytek hraje stolní tenis. Otec je bývalým reprezentačním trenérem a v současnosti koučem v SKST Vlašim, sestra Kateřina je v ženské reprezentaci, bratr Luboš hraje v Kolíně třetí ligu a další sestra Dáša patří mezi nejlepší desítku hráček v juniorské kategorii.

Sportovní klub stolního tenisu Vlašim reprezentovala na MČR Kristýna Pěnkavová, která si do Jaroměře přivezla skvělou formu. I přesto, že nepatřila k „horkým favoritům" na medaili, dokázala zúročit dlouhodobou tréninkovou píli a zvítězit.

Nejprve ve čtvrtfinále zaskočila svou deblovou partnerku a první nasazenou hráčku Niamh Štricovou (STC Slaný), kterou přehrála 3:1, následně si poradila v semifinále s Lindou Záděrovou (TTC MS Brno) 3:0 a díky svému výbornému výkonu hladce vyhrála ve finále s druhou nasazenou hráčkou turnaje Martinou Novákovou (SKP Ústí nad Labem) 3:0 a získala tak titul mistr ČR.

„Nejtěžší byl pro mě zápas o postup mezi čtyři s Niamh, která byla celou sezónu jasnou jedničkou. Celý týden před mistrovstvím jsem se poctivě připravovala, cítila jsem dobrou formu a hrálo se mi opravdu skvěle. Je to můj největší úspěch, z kterého mám velkou radost," řekla mladá vlašimská stolní tenistka a dodal k plánů do budoucna: „Příští rok postupuji do vyšší kategorie a obhajoba titulu bude velice těžká. Přesto se budu snažit udělat vše, abych to zkusila.Ten krásný pocit za to opravdu stojí."