V Brně nechyběly Krasoňky z RC Sedlčany, kterých bylo i na tomto turnaji dostatečný počet na to, aby si hru v poli mohlo zkusit víc, než základní počet – tedy sedm. Trenér krásných „křehkých" dívek Lukáš Hrma avizoval po posledním turnaji, který Sedlčanským hráčkám moc nesedl, že bude muset do turnaje v Brně pozměnit některé hrací prvky a dodat děvčatům více psychické podpory. A to se podle všeho povedlo, protože Krasoňky působily od prvního do posledního zápasu na hřišti neuvěřitelnou dravostí, nasazením a odhodláním, což se projevilo jak na celkovém zlepšení hry, tak i v konečných výsledcích, které nebyly vůbec špatné.

Do turnaje v Brně nedorazil tým dívek z RC Přelouč, takže se odehrál systém každý s každým. Krasoňky se po převlečení do jejich černo-zeleného dresu rázem proměnily v perfektně fungující tým, ze kterého sálal na jednu stranu klid a pohoda a na druhou stranu již avizované, skoro až neuvěřitelné odhodlání a „bojová" nálada. Tu do týmu vnesl před prvním zápasem jak samotný trenér, tak i kapitánka Alžběta Sůsová, jejíž slova k ostatním hráčkám by se klidně dala použít i před důležitou bitvou při velkém válečném tažení.

První zápas s dívkami z RC Tatra Smíchov B byl důkazem, že Krasoňky to se svou bojovností myslí vážně a ani chvilku nenechaly Tatru, aby je výrazně herně převýšila. I přes to, že po závěrečném hvizdu rozhodčího byl konečný stav 26:7 pro RC Tatru Smíchov B, Krasoňky odcházely ze hřiště se vztyčenou hlavou, protože na hřišti nechaly skutečně všechno a žádná z dívek nepochybovala o tom, že byla jejich hra výrazně lepší, než na posledním turnaji. Zápas si pochvaloval i trenér Krasoněk, který děvčata zaslouženě pochválil za perfektní výkon.

Další zápas, další výzva. Tentokrát se na hřišti proti Krasoňkám postavily ženy z RC České Budějovice. Opět skvělé nasazení a perfektní hra přinesla Krasoňkám zasloužené vítězství 28:17. Krasoňky si za vítězství určitě zasloužily potlesk, který vycházel jak od domácích diváků, tak i fanoušků Krasoněk, jež se za nimi vydali i do takto vzdálené destinace.

Pražský tým RC Petrovice B přijel do Brna opět v silné sestavě a od jejich prvního zápasu bylo jasné, že to Krasoňky nebudou mít vůbec jednoduché. To se také potvrdilo, i přes další perfektní nasazení a bojovnost dívek ze Sedlčan byl konečný výsledek poměrně jasný. Petrovické ženy neponechaly nic náhodě a zvítězily v poměru 33:0. I tak ale Krasoňky předvedly opět slušný výkon a nikdo jim tak prohru nemohl mít za zlé.

K poslednímu zápasu nastupovaly Krasoňky proti domácímu Dragonu Brno až před sedmou hodinou večer a i přes celkovou únavu z minulých zápasů do toho holky daly opět všechno. Nicméně domácí poslední zápas rozhodně také nechtěli ztratit a oba týmy tak předvedly velice pěkný a vyrovnaný souboj, který nakonec lépe vyzněl pro Dragon, který porazil Krasoňky v poměru 17:7. Na konečném výsledku je ale vidět, že zápas byl skutečně velice vyrovnaný a Brnu se podařilo položit o „pouhé" dvě pětky navíc, což při ostatních výsledcích zápasů není žádný dramatický rozdíl.

Krasoňky z RC Sedlčany tak odjížděly z Brna na konečném čtvrtém místě v turnaji, který vyhrály ženy z RC Petrovice B, jenž nenašly přemožitelky, druhé skončily hráčky z RC Tatra Smíchov B, které prohrály pouze s Petrovickým béčkem. Třetí místo bral domácí tým RC Dragon Brno. Českým Budějovicím zůstalo v turnaji páté místo, protože nedorazivší tým RC Přelouč byl automaticky zařazen na místo šesté.

Všichni fandové ragby a hlavně Sedlčanských Krasoněk jsou celým týmem srdečně zváni na příští, tentokrát domácí turnaj Sedlčan, který se uskuteční v sobotu 8. října již tradičně na fotbalovém hřišti v Počepicích. První zápas turnaje startuje v 10 hodin dopoledne. Přijďte tedy v hojném počtu podpořit domácí tým žen RC Sedlčany, který je po výkonu na turnaji v Brně připraven předvést na domácím hřišti opět skvělou hru a dodat další body do tabulky v 1. sérii žen.

KAREL BÁRTA