První soutěžní den zahájily kvalifikační kola jednotlivých kategorií. Střelecký komfort soutěžících byl ale negativně ovlivněn malým prostorem pro střelce, jejich doprovod a zbraně. Osvětlení sportovní haly také nebylo zcela optimální, a střelci se tak potýkali se žluto-oranžovým nádechem všeho, včetně terčů. Jak ale říkají lukostřelci, venku všem prší stejně, a tak v této hale všem stejně svítilo.

Po prvním dnu se Votičtí radovali z devátého postupového místa Radka Trojáška v kategorii kadetů, z páté příčky Moniky Březinové a z první pozice Barbory Kramperové, která zaostala za svým osobním rekordem z kvalifikace M ČR žen z Prostějova o pět bodů (nastřílela 559).

V družstvech skončili kadeti v kvalifikaci desátí a obhájkyně titulu, juniorky Votic, si z prvního místa zajistily rovnou finále.

Druhý den přinesl napínavé souboje mezi jednotlivci. V semifinálových soubojích se utkala Kramperová s klubovou kolegyní Březinovou. Do finále proti své jmenovkyni Barboře Soukupové nastoupila Kramperová. Ta nedala plzeňské soupeřce žádný prostor a po výhře 6:0 se stala juniorskou halovou mistryní ČR v lukostřelbě reflexním lukem.

Březinová nastoupila do souboje o bronz proti ostravské Kláře Grapové. Ve skvělé sportovní atmosféře nakonec podlehla a skončila těsně pod stupni vítězů.

V kategorii kadetů velmi příjemně překvapil výkonem Radek Trojášek, když se probojoval v konkurenci 38 kvalifikovaných lukostřelců na konečné čtvrté místo v individuálním závodě reflexních luků.

Soutěž družstev pak přinesla Voticím stříbrnou radost, když ve finále prohrály s LK Ostrava – Mariánské Hory. Kadeti se v konkurenci devíti družstev neztratili a i přesto, že tři z nich jsou teprve staršími žáky, obsadili konečnou čtvrtou příčku.

TOMÁŠ KRAMPERA