Posedmé jste kralovali okresnímu přeboru a letos jste dokonce všechny zápasy vyhráli. Před začátkem sezony jste jako stimul hráčům slíbil sud piva nebo 20 litrů vína. Splnil jste slib?

Zatím ne, ale určitě jim nezůstanu nic dlužen a svůj slib splním. Pravděpodobně před příští sezónou svůj ,,dluh" urovnám.

V kuloárech se říká, že se však závěrečná po sezoně moc nepovedla. Proč?

Z různých důvodů se nám bohužel nepodařilo dát dohromady více lidí a na rozlučce to vypadalo jako na posledním turnaji (pozn. odehráli v pěti hráčích). Rozlučka se tedy změnila více na oslavu dvou gólů Míly Strnada v dresu Táborska do sítě Hradce Králové. Tímto mu gratuluji k úspěšnému vstupu do jarní sezóny.

Je paradoxem, že vám letos chyběly největší hvězdy Miloslav Strnad a Milan Čapek. Přesto jste byli lepší jak loni. Jak je to možné?

Jak jsem již několikrát řekl, Žejdlík není jen o dvou hráčích, ale je to skvělý tým jako celek. Každý hráč má v týmu své místo a pokud se řídí pokyny, které mu před zápasem udělím, tak se většinou úspěch dostaví. Pečlivě každého hráče do týmu vybírám a může to být ,,hvězda" jaká chce, ale pokud se mi nehodí do konceptu má smůlu.

Do mužstva přišel Jan Januš z Eltsenu, který i u vás potvrdil čich na góly a stal se s 53 góly nejlepším střelcem i s 79 body hráčem v kanadském bodování. To byl od vás manažerský majstrštyk…

Upřímně musím přiznat, že tenhle majstrštyk není moje práce, ale postaral se o to Dušan Lizák. Pomalu ho zasvěcuju do manažerské práce a tímhle přestupem dokázal, že je připravený po mně veškeré funkce převzít.

Za to, co dokázal musel Honza platit do týmové kasy nebo mu naopak prezident musel něco šoupnout?

Zatím jsme to neřešili, ale asi určitě ho to bude něco stát. Myslím, že to spojíme s mým dluhem a zapijeme to před příští sezónou.

Zůstane u vás i v příští sezoně nebo se vrací do Eltsenu?

To je otázka spíše na Dušana, ale budu rád když zůstane. Bohužel pro kluky to není dobrá zpráva, protože pokud budeme kompletní, budu muset některé hráče přeřadit do ,,B" mužstva. Na každý zápas nominuji pouze devět hráčů. Jedním jsem já, druhým brankář a na ostatní zbývá jen sedm míst. To bude boj o sestavu. (smích)

Velkou osobností týmu byl opět Dušan Lizák, který se stal s 51 přihrávkami nejlepším nahrávačem soutěže. Bez toho si již asi tým nedokážete představit nebo se mýlím?

Je to největší osobnost našeho týmu a jsem rád, že ho máme. Jen mi začíná moc kecat do trénování a s tím musím něco dělat. Naštěstí jsou kluci inteligentní a vědí koho mají poslouchat. Letos jsme zůstali už jen tři zakládající členové klubu a jsem rád, že Dušan je jedním z nich. Ten třetí je Petr Chomát.

Na posledním turnaji pro fotbalové povinnosti v Rakousku chyběl a kvůli tomu nevyhrál kanadské bodování, když ho přeskočil spoluhráč Januš. Nevyčítal mu to?

Jde hlavně o týmový výsledek a osobní statistiky většinu z nás moc nezajímají. Myslím si, že jen dva hráči si velmi pečlivě hlídají osobní statistiky. Je to právě Dušan a druhým je Petr Čichovský (smích). Ale myslím si, že mu to Dušan přeje.

Můžete vůbec mužstvu něco za letošní sezonu vyčíst?

Myslím si, že vše proběhlo podle plánů a jsem maximálně spokojen.

Pokořili jste další milník a vyhráli soutěž bez porážky. Už přemýšlíte, čím budeme hráče motivovat v příští sezoně?

Uvidíme, jak na tom bude tým zdravotně před další sezónou a až potom pronesu motivační řeč.

Opět vyvstává otázka. Co krajský přebor?

Odpověď je stejná jako každý rok. Z finančních důvodů musíme bohužel postup odmítnout. Chtěl bych ale jeden rok zkusit Český pohár a dokázat, na co skutečně máme a kam až se můžeme dostat. Musíme to ještě s klukama probrat, protože sladit potom pro všechny nějaký vhodný termín je složité.

Chcete ještě něco po úspěšné sezoně dodat?

Chci klukům poděkovat za skvělý přístup a odvedené výkony v sezoně a přeju jim hodně štěstí ve svých klubech ve velkém fotbale.