VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konopišťskou desítku zvládli nejrychleji Krejčí a Šibravová

Benešov – V předprázdninovém čase se konal tradiční běžecký závod Konopišťská desítka. Již 21. ročník, v příjemném prostředí amfiteátru přírodního divadla, zahájili nejmenší závodníci, a to na trati 100 metrů. Většina „Broučků" do tří let byla doprovázena rodiči, kteří je povzbuzovali a při zakopnutí i pomohli. V cíli děti čekala sladká odměna, jako i ostatní dětské účastníky, kteří již museli zvládnout delší úseky.

24.6.2017
SDÍLEJ:

21. ročník Konopišťské desítky.Foto: Tomáš Pánek

Nejprve je čekalo jedno kolo (340 metrů), jehož trasa vedla kolem dřevěného medvěda a zpět do přírodního divadla. Na starší děti ve věku mezi 8 – 11 lety čekala kola dvě (680 m). Dívky do 15 let musely zvládnout tři okruhy o délce 1020 metrů a hoši téže věkové kategorie měli přidáno o kolo navíc tedy 1360 m. Dívky a hoši ve věku 16 – 18 let běželi společně se závodníky závodu „Buď fit" okruh vedoucí z přírodního divadla po obvodu Zámeckého rybníka a zpátky do cíle, který byl také u divadla.

V letošním ročníku byli kluci a holky od 6 do 15 let také hodnoceni v novém seriálu GEUS JUNIOR CUP 2017. Tento pohár je složen z pěti závodů začleněných do celoročního oblastního běžeckého celku Běžec Podblanicka. Již proběhlý Karlovský kopcovák (Benešov) a Zručský májový běh doprovodí po Konopišťské desítce závody Benešovský Běžecký Festival a Běh zámeckým parkem ve Vlašimi.

Vítězové v jednotlivých kategoriích obdrželi mistrovský dres, který před publikem oblékli. Novinkou chtějí pořadatelé Běžce Podblanicka zatraktivnit oblastní závody hlavně dětem a tím popularizovat běh v regionu.

CELKOVĚ BĚŽELO V KONOPIŠTI 366 ZÁVODNÍKŮ

Slunečné počasí přálo také hlavnímu závodu Konopišťská desítka. V čase 34:54 zvítězil Filip Krejčí, z žen byla nejrychlejší Lenka Šibravová, která trasu zaběhla za 40:46.

V první části se zúčastnilo 182 dětí, což bylo více než loni, v závodě „Buď fit" 38 a v nejdelší části na 10 km s třemi okruhy kolem rybníka, 146 závodníků. Celkový počet byl 366 účastníků, jenž se oproti loňskému ročníku navýšil o 31.

Nejúspěšnějšími sportovci, kteří reprezentovali domácí barvy a na daných tratí se umístili v čelních pozicích: Šárka Ottlová (1. místo na trati 340 m), Filip Vobecký (2. místo na trati 340 m), ve svých kategoriích 1. – 4. místo na trati 680 metrů Karolína Kučerová, Táňa Ottlová, Lucie Pelikánová a Matěj Prokeš.

Je zřejmé, že se zmínění zástupci klubu Atletika Benešov s maximální mírou věnují sportu, ale bez trenérů, by nebyli tak dobří. Za Benešovský běžecký klub byli nejúspěšnější Luděk Procházka, druhý ve společném závodu nejstarších chlapců a Ivan Cinka, který v hlavním závodu vybojoval nádherné třetí místo. V celkovém pořadí kategorie mužů se na trati na 10 km umístili v první dvacítce běžci: Vít Jahoda, Pavel Pospíšil, Karel Pelikán a Petr Lebeda. Za ženy byla nejúspěšnější Lenka Šináglová, která ve své kategorii doběhla na sedmém místě.

Pro letošní závodní klání připravili pořadatelé Atletika Benešov, Benešov žije sportem a Benešovský běžecký klub měření pomocí čipů pro všechny účastníky. Výsledky byly přesně spočítány a hlavně byly ihned k dispozici. Velké nároky byly také kladeny na účastníky, kdy si museli vyzvednout číslo 30 minut před startem závodu.

Dalším překvapením bylo zajištění skvělé atmosféry, o kterou se postaral osvědčený moderátor Marcel Forejt a hudební doprovod zajistil DJ TOM. Oba jsou všem známí z Benešovského Běžeckého Festivalu. Velké díky také patří sponzorům.

POZVÁNKA

Po prázdninách se chystá v Benešově tradiční běžecká událost, Benešovský Běžecký Festival, který se bude konat v neděli 10. září. Závody budou probíhat v zažitém sledu od nejmenších běžců (Benešovská juniorka), Běh hospodyněk a maminek, Minimaraton, Charitativní běh, ve kterém všichni účastníci podpoří malého Matyáše Kolmana, až po prestižní závod Benešovská desítka.

TOMÁŠ PÁNEK

Autor: Redakce

24.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sněhová nadílka dělá problémy řidičům i chodcům.

Sníh v úterý překvapil řidiče na Benešovsku minimálně

Ilustrační foto

Sedmnáct granátů zajistili pyrotechnici. Odvezli je k likvidaci

Na letní tábory lákají již nyní

Benešovsko – Zima ještě neskončila, vlašimští ochránci přírody ale již v tuto chvíli přemýšlejí nad programem dětí během velkých prázdnin. "Český svaz ochránců přírody Vlašim přichystal pro děti celkem čtyři letní tábory. Prázdniny zahájí pobytový tábor na téma Cesta kolem světa, který se uskuteční od 1. do 14. července," podotkl Jiří Pavelka z vlašimské ČSOP. Následovat budou tři příměstské tábory v paraZOO. Ty se budou konat od 23. do 27. července, od 30. července do 3. srpna a poslední běh od 6. do 10. srpna.

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

Libor Podmol přesedlal na Husqvarnu i kvůli Dakarské rallye!

Praha – Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Vlašim – Muzeum Podblanicka připravilo na čtvrtek koncert dechového kvinteta Kalabis Quintet. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>