Čelákovice doma umí a Šacung musí hodně dlouho listovat anály, kdy naposledy svého krajského rivala zdolal. Oba týmy na poslední 7. kolo základní části nastoupily v plné zbroji, domácí s desítkou, hosté hned s tuctem hráčů. Začátek ale nenasvědčoval, že se nebude jednat o vyrovnaný mač.

V prvním deblu padli posledním možným míčem Truc s Hokrem, srovnání přišlo od Prachára s Kalasem a střídajícím Stupkou. Do zkráceného setu šel i první trojkový souboj, kde domácí udolali Hokra, Truce a A. Fürbachera. Za stavu 2:1 už hosté v dalších zápasech odpadli a neuhráli ani set. Domácí nejprve ve druhé trojici proškolili Prachára, Kalase, Voltra ml. a střídající Stupku s J. Fürbacherem, poté ve třetím deblu povolili A. Fürbacherovi s Valem a alternujícím Kandou jen sedm míčů. Ani Šperlík v singlu neměl nárok. Domácí měli bod jistý a protože Kalasova trojice neměla svůj den, na druhý se dlouho nečekalo.

„Do Čelákovic jsme odjeli v maximálním počtu hráčů a věřili, že bychom mohli soupeře zaskočit. Bohužel jsme dobře odehráli jen první tři zápasy. Pak už to za moc nestálo. V některých chvílích jsme zejména v mezihře předváděli věci, které se nevidí ani u dorostu. Soupeř se dostal nahoru a už nás k ničemu nepustil,“ okomentoval utkání kapitán František Kalas.

Výsledky dalších utkání rozhodly, že ve čtvrtfinálové sérii play-off, hrané na dvě vítězná utkání, se Šacung utká s Karlovými Vary (sobota 25.9. Karlovy Vary, odveta v úterý 28.9. v Benešově, případné třetí utkání v sobotu 2.10. v Karlových Varech).

TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

Autor: Martin Maršálek