Již po dvaadvacáté patřil závěr září a počátek října třem kritériím horských kol, která tvořila Stejstav – Bikerský pohár a jejichž pořadatelem je Sportovní klub DA-BA registrovaný na Benešovsku. Úvodní klání se odehrálo na Sedlčanské kotlině, v posledním zářijovém dni se závodníci sešli na letišti v Nesvačilech a poslední díl seriálu se uskutečnil na levém břehu Vltavy v Kamýku.


Petr Bartoš skončil na vynikající třetí příčce

Vynikajícím způsobem uzavřel svou letošní cyklistickou sezónu Petr Bartoš ze Sedlčan (DA-BA Asokno PBReklama), který na domácí trati skončil čtvrtý v elitní kategorii mužů, ve druhém závodě dojel šestý a nejlépe se mu dařilo u Vltavy. Tam jezdil na třetím místě, nedaleko za oběma suverény poháru Petrem Benešem (Michelin Specialized) a Jiřím Chybou (Fiat Smažík), když jej v závěru druhé třetiny závodu postihl defekt. Petrovy běžecké kvality mu pomohly udržet páté místo až do chvíle, než mu jeden z přihlížejících žáků půjčil své kolo. Právě pátá příčka sedmadvacetiletému sedlčanskému cyklistovi stačila k udržení třetí pozice v celkové klasifikaci Poháru Stejstav, čímž dosáhl vynikajícího sportovního úspěchu.
Ve všech osmi mistrovských či pohárových seriálech, do nichž v sezóně 2007 nastoupil, stál v celkové klasifikaci na stupních vítězů – dvakrát zvítězil (silnice, vrchy), čtyřikrát skončil druhý (kombinační mistrovství České republiky, jarní a podzimní časovky, zimní běhy) a dvakrát třetí (oba seriály MTB).


Ve veteránech skončil Petr Stibůrek sedmý

Prvenství si z Kamýka odvezl Jiří Chyba, který celkově skončil druhý za vítězem prvních dvou závodů, Petrem Benešem. Bartošův klubový kolega Jaroslav Hrdinka obsadil páté místo jako druhý z vložené kategorie jezdců do 22 let, v níž sedmý skončil Tomáš Mařík (Česyk) z Poříčí nad Sázavou, celkově dvacátý. Do elitní desítky mezi muži se vešli ještě dva jezdci týmu DA-BA – šestý byl Pavel Kříž a desátý Marek Lachout.
Mezi veterány patřila pozice nejlepšího reprezentanta Benešovska Petrovi Stibůrkovi z Líšna, který obsadil místo sedmé. Jeho spolujezdec v barvách týmu DA-BA, Radek Novák z Bystřice, byl dvanáctý.Sedmiletá EliškaFlosmanová vyjezdila bronz

V kategorii žáků si velmi dobře vedli chlapci, kteří mají příbuzenské vazby k úspěšným veteránům. Petrův čtrnáctiletý syn Adam skončil na pátém místě, když ho o medaili zřejmě připravil nečekaný výkonnostní propad ve druhém závodě na domácí trati.
Radkova desetiletého synovce Davida dělil od druhého místa ve vložené kategorii chlapců do dvanácti let jen jeden bod, stejně jako mladšího z bratrů Stibůrkových, Jana (nar. 1995) – v celkovém hodnocení kategorie žáků se dělili o příčku osmou.
Jejich klubové kolegyně patřily k nejlepším v kategorii žákyň. Velmi úspěšně vstoupila do závodní cyklistiky teprve sedmiletá Eliška Flosmanová z Olbramovic, která si dvěma třetími místy (Nesvačily, Kamýk) zajistila stejné pořadí v celkovém hodnocení děvčat. O dva body za ní skončila Veronika Ožanová z Líšna, která chodí do stejné třídy ZŠ Bystřice jako David Novák. Ve společné klasifikaci patřilo členkám týmu DA-BA 14. a 15. místo. O dvě příčky lepší byl jejich týmový spolujezdec Jaroslav Vyhnal (nar. 1994) z Votic.