Druhá výhra v sezoně je pro jednoho z šesti Středočechů ve třetí nejvyšší soutěži o to cennější, že se Kolíňáci potýkali se značnými problémy se sestavou. Z osmnácti hráčů měl trenér k dispozici minimum.

„Jsme rádi za body, ale mrzí mě neúčast mnoha hráčů – pro mě je tento přístup velké zklamání,“ neskrýval rozporuplné pocity kouč Kolína Michal Škopek. Sám, ač sváteční střelec, pomohl k obratu přímo na hřišti gólem z přímého kopu.

„Kdyby nás opět nebrzdila střelecká nemohoucnost a nepřesná muška, mohl to být naprosto pohodový zápas,“ říkal po utkání Škopek.

Jeho tým nabral v prvním poločase dvoubrankovou ztrátu. Ještě do půle ale vyrovnal a ve druhé už tahal za delší konec. Výhru pečetil Kovaříkův gól přes celé hřiště do prázdné brány.

Futsalisté zažehli plamen naděje, přehráli Kadaň

Středočeské obsazení má v polovině soutěže i nejvyšší příčka. Příbramská Legie zvládla za tři body těžké a navzdory jednoznačnému výsledku i napínavé utkání v Chomutově, po jedenácti kolech drží dvoubodový náskok na druhý Liberec.

„Před sezonou jsme posílili a nejen na hře, ale i výsledcích je to znát,“ těší Vojtěcha Zákouckého, jednu z opor Legie, viditelné zlepšení proti minulým ročníkům. „Čeká nás ale ještě celá jarní část. Snad nám to vydrží co nejdéle,“ dodává.

LÍDR PŘEBORU PODRUHÉ ZTRATIL

Ve středočeském přeboru se před odvetami situace na čele zdramatizovala. Postarala se o to teprve druhá ztráta a porážka Brandýsku. Lídr proti kladenskému Brazilu doplatil na časté porušování pravidel. Ve druhé minutě měl vyloučeného, v páté pět akumulovaných faulů a v patnácté tři góly v síti. Všechny po proměněných penaltách. Návrat domácích do utkání, které celkem přineslo dvaadvacet nedovolených zákroků na obou stranách, se nekonal ani ve druhém poločase. V suterénu tabulky si polepšily Kročehlavy. Vedoucí tým pořadí slušnosti v kladenském derby nejchudších zdolal Rozdělov. Oba týmy tak mají na kontě po šesti bodech.

Kanonýři Kladno - Florbal PEGRES Havířov 3:5, 1. liga mužů, 29. 10. 2017
Kanonýři jeli domů s veselou

Chance futsal liga

13. kolo: Vysoké Mýto – Slavia Praha 5:3 (4:2), Helas Brno – Olympik Mělník 6:2 (3:1), AC Jeseník – Era-Pack Chrudim 3:7 (1:3), Ocel Třinec – Svarog Teplice 5:8 (2:3), GL Litoměřice – Interobal Plzeň 3:2 (0:1), Sparta Praha – Démoni Č. Lípa 4:1 (2:1).

2. liga Západ

12. kolo: FK Kladno – HERD Hradiště 9:1 (5:1), Jerigo Plzeň – Rapid Ústí n. L. 3:1 (1:0), Baník Chomutov – GMM Jablonec 5:5 (2:3), Wizards Praha – BOCA Chotěboř 2:3 (1:0), Interobal Plzeň B – Malibu M. Boleslav 8:3 (4:2), Zlej sen Liberec – Olympik Mělník B 2:1 (1:0).

12. Olympik Mělník B 12 2 0 10 40:73 6

Oslava 110 let kladenské atletiky ve Sportovní hale Kladno.
Kladenská atletika slaví 110 let

Divize A

11. kolo: Hrasl Slaný – Realvestav Slatina 6:7 (2:5), Atlantic Rakovník – Combix Ústí n. L. 4:6 (3:3), Pampuch Liberec – Arsenal Benešov 8:2 (3:2), SKP Kolín – Betis Kadaň 5:3 (2:2), Dalmach Turnov – Kobylisy Praha 11:3 (4:1), Atletico Chomutov – Legie Příbram 4:10 (3:5).

12. SKP Kolín 11 2 0 9 37:64 6

Jonáš Ledecký vytvořil speciální design pneumatik pro sestru Ester a další známé lyžaře.
Na barevných gumách. Jonáš Ledecký je namaloval pro sestru Ester

Krajský přebor

11. kolo: PK Třebusice – Joga Ml. Boleslav 12:5 (3:1), Sokol Dobřichovice – MCE Slaný 2:11 (0:6), FC Brandýsek – Brazil Kladno 3:8 (0:5), VIVA Příbram – Akademie Kladno 21:7 (9:3), 1. FK Kročehlavy – AFK Rozdělov 5:3 (1:1), AFC Kralupy n. Vl. – Čechie Slaný 12:2 (5:2).

1. FC Brandýsek 11 9 0 2 96:58 27
2. PK Třebusice 11 8 1 2 87:46 25
3. Brazil Kladno 11 7 2 2 57:50 23
4. MCE Slaný 11 7 1 3 80:54 22
5. VIVA Příbram 11 7 0 4 109:60 21
6. Joga Ml. Boleslav 11 5 0 6 71:75 15
7. Čechie Slaný 11 5 0 6 89:114 15
8. AFC Kralupy n. Vl. 11 4 1 6 65:58 13