BC Benešov - Karlovy Vary 89:48

Utkání bylo vyrovnané pouze do třetí minuty (4:4). Poté se režie zápasu ujaly domácí hráčky a mezi čtvrtou a dévátou minutou utekly soupeři na 22:9. V závěru čtvrtiny sice hostující děvčata snížila, ale osud utkání nebyl ovlivněn. Nástup do druhého hracího období vyšel velice dobře domácím. Výborně hraným zónovým presem v prvních pěti minutách rozhodly Benešačky o osudu zápasu, když nastřílely soupeři čtrnáct bodů, hlavně Mašková a Michaela Mazurová si toto období užívaly. I po prostřídání domácí hráčky pokračovaly ve stejném tempu a náskok neustále navyšovaly až na poločasových 53:29. Ikdyž ve třetí čtvrtině první body zaznamenaly hráčky z Varů, tak to byl na dlouhé minuty opět poslední koš z jejich strany. Mezi 22. – 28. minutou opět úřadovaly pouze Benešačky a nastřílely soupeřkám třináct bodů. V poslední čtvrtině se utkání dohrávalo pouze z povinnosti a v domácím družstvu se na palubovce vystřídaly všechny hráčky.
„Na utkání jsme se těšili. Ikdyž jsme měli trošku obavy z toho, jak to bude vypadat po herní stránce, neboť poslední ligový zápas jsme hráli před vánoci. Něco nám již sice naznačilo přípravné utkání s našimi ženami B, ale že odehrajeme zápas takto dobře, to jsme opravdu nečekali. Holky zahrály velmi dobře, a to zvlášť v útočné fázi, kdy nápaditými kombinacemi soupeřky doslova rozebraly. I v obraně bylo vidět velké zlepšení oproti posledním zápasům.Vyvarovali jsme se zbytečných chyb a hlavně faulů. Celkově máme z utkání velice dobrý pocit,“ zářila po zápase trenérka Benešova Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Martina Mazurová 19, Platilová 17, Strnadová 15, Michaela Mazurová 15, Mašková 12, Votrubová 5, Vobecká 4, Měchurová 2. Trojky: 5:1. TH: 28/14:12/3. Čtvrtiny: 25:17, 28:12, 18:6, 18:13.

BC Benešov – Tachov 63: 26

Domácí děvčata se v zápase trápila, byť tomu konečný výsledek neodpovídá. První čtyři minuty byly vyrovnané a hrány ve velkém chaosu z obou stran. Poté přišla silnější pětiminutovka benešovských hráček, ve které nastřílely devět bodů. Poté se ale opět přizpůsobily hře soupeře a i když si neustále udržovaly vedení, hra nebyla dobrá. Přesto o poločase vedly 33:14. Vstup do třetí čtvrtiny se domácím hráčkám vyvedl nadmíru dobře a byl to jeden ze světlejších okamžiků zápasu. První pětiminutovku vyhrály 12:2 a učinily tak rozhodující krok k vítězství. V poslední čtvrtině již domácí trenéři hodně střídali, přesto se obrázek hry nezměnil, a tak se domácí děvčata protrápila k povinnému vítězství.
„Opět nás čekalo utkání s celkem, který nám herně nesedí. Navíc přijeli v sedmi lidech a to samo o sobě svádí k podcenění. Ikdyž samozřejmě nic takového nemohu tvrdit. Ovšem holky oproti sobotě hrály velice špatně a zápasem se doslova protrápily. Opět se dostavilo neproměňování jasných šancí. Také jsme měli spoustu zbytečně ztracených míčů. Jako by nám chyběla síla. Jsme rádi, že máme utkání za sebou a budeme se připravovat na další, ve kterých věřím, že hra bude mnohem lepší,“ zhodnotil zápas trenér Benešova Jiří Mazur.

Body Benešova: Michaela Mazurová 15, Mašková 12, Votrubová 8, Martina Mazurová 8, Landová 4, Vobecká 4, Balatová 2, Chobotská 2, Strnadová 2. Trojky: 4:1. TH: 4/3:18/4. Čtvrtiny: 15:5, 18:9, 18:6, 12:6.

JIŘÍ MAZUR