Seminář byl rozdělen na dvě skupiny dle technického stupně, kde nižším technickým stupňům předávala své bohaté zkušenosti sensei Hanka Vašíčková (4. DAN) a vyšší technické stupně cvičily pod dohledem Grand Master Shihan Karla Kesla a sensei Kateřiny Keslové (2. DAN).

Na celý seminář dohlížel šéf-instruktor benešovského oddílu Ivan Bařinka (5. DAN Jiu Jitsu, 4. DAN karate), který zároveň kontroloval výkony jednotlivých karateků. Význam slova KARATEDO je cesta prázdné ruky, kdy se jedná o životní filozofii a jeho styl, a ne pouze o sport prožitý ve chvilce.

Semináře se účastnilo bezmála 50 cvičenců a byl zaměřen na stínový způsob boje (kata), tak na základní techniky na místě (kihon) a techniky v pohybu (kihon-ido). První část názvu našeho oddílu „Sanchin“ v překladu znamená tři bitvy - bitvy mezi tělem, duchem a myslí, kdy cílem je nalézt harmonii mezi těmito složkami člověka, znázorňuje, že karatedo není pouze o fyzickém tréninku, ale i o tom mentálním a duševním. I z toho důvodu celý trénink doprovázela cvičení na zlepšení koncentrace mysli a karatekové s nižšími technickými stupni a účastníci byli seznamováni s etikou a etiketou karatedo.

Na konci semináře proběhly zkoušky technické vyspělosti pod dozorem Grand Master Shihan Kesla. Za velký úspěch benešovských bojových sportů je získání 4. DANU v karate šéf-instruktora Ivana Bařinky a dvou nových mistrů oddílu (černý pás) Lukáše Černého a Miroslava Štrby.

Zkoušky úspěšně absolvovalo 21 členů oddílu pod zkušební komisí ve složení: Karel Kesl, Vladimír Hotovec, Ivan Bařinka, Hana Vašíčková, Kateřina Keslová a Jindřich Bulan.

Při zkouškách byly uděleny všechny barvy žákovských stupňů, přičemž jednotlivé barvy mají svůj význam. Bílá jako nevinnost a neznalost, kdy karateka začíná poznávat karate, žlutá a oranžová barva symbolizují cestu Slunce od jeho východu až k jeho západu, tedy, že cvičenec již na své cestě urazil nemalou vzdálenost, zelená barva je přirovnávána k barvě rostlin a značí postupný růst karateky, modrá je barva hlubin moře, kdy cvičenec poznává hlubší význam jednotlivých technik. Nejvyšší žákovská barva je hnědá, barva země, která symbolizuje ucelenost, vyzrálost a komplexní propojení jednotlivých částí karatedo jako celku. Mistrovský stupeň je označován barvou černou, kdy černá znamená nekonečné možnosti vesmíru, a je na každém mistrovi, jakou cestou se vydá. Celkem existuje 10 žákovských stupňů – kyu, přičemž stupnice je od 10. kyu k 1.kyu, a poté je 10 mistrovských stupňů DAN, kde stupnice je od 1. DANU do 10. DANU.

„Díky hojné účasti na semináři a úspěšnosti složení zkoušek technické vyspělosti, se můžeme pyšnit dobrým pocitem, že karatedo není jen fyzické cvičení, ale také cesta ducha, kde vše má svůj význam a symboliku. Každý neúspěch posune každého člověka na své cestě a my jsme rádi, že členové oddílu Sanchin Dojo Benešov to také tak vnímají. Jsme toho názoru, že i bílý pásek je víc než ležení na gauči,“ uvedl Ivan Bařinka, jeden z trenérů a přísedících ve zkušební komisi.

Jindřich Bulan a Lukáš Zevl