Autokrosový reprezentant v nejsilnější kubatuře Roman Kalvoda z Pecerad v něm všem svým soupeřům pořádně vytřel zrak a to i přes svůj zdravotní handicap. Celý víkend ho totiž provázela horečka a nevolnost.
V měřených trénincích, kde za podivných okolností kralovali domácí jezdci, si Roman vyjel šestý čas. To mu zajistilo první řadu, ale bez výhody vybrat si postavení na startu v první rozjížďce. Nejen soupeři, ale i špatně upravovaná trať však nebyli pro Romana překážkou. Po startu všem ukázal záda a vyhrál první rozjížďku. Obdobně si vedl i v dalších dvou rozjížďkách.
Vyvrcholením víkendu, který provázely také velké výkyvy počasí a tím i nesnadná volba pneumatik byla finálová jízda čtyřlitrů. V první řadě si pozice vybojovali Roman Kalvoda, Denis Engel a Mathyas Behring. Po raketovém startu záhy všem soupeřům ujel Kalvoda a s přehledem si vybojoval své první vítězství ve velkých buginách. „Byla to jízda snů, všechno fungovalo jak mělo, i já byl psychicky v pohodě,“ prohlásil po závodech šťastný reprezentant a nezapomněl poděkovat všem fanouškům, jak z rodných Pecerad, tak všem ostatním, kteří ho přijeli podpořit až do Seelova nebo mu drželi palce doma.
Výsledky: 1. Roman Kalvoda, 2. Denis Engel, 3. Petr Bartoš.
V celkovém průběžném pořadí Mistrovství Evropy vede Engel před Bartošem. Třetí je Stube následován Kalvodou a Hoškem.
Pokračování seriálu ME v autokrosu se koná už tento víkend v Nové Pace.