Druhé kolo družstev mládeže bylo v Jablonci nad Nisou společné pro Středočeský a Liberecký krajský atletický svaz, bodování však bylo oddělené. Devět vlašimských juniorek si vedlo velmi dobře a řada z nich si vylepšila osobní rekordy, byly překonány i tři oddílové.
Tři závodnice Vlašimi získaly 18 bodů. Monika Doubková vyhrála obě sprinterské disciplíny ve velmi dobrých časech. Stovku zaběhla za 12,87s (silný vítr do zad +2,1 m/s) a na dvoustovce předvedla čas 26,72s. Leona Skleničková si body odnesla ze čtyřstovky překážek (73,27s), osmistovky (2:31,37min) a překážkové stovce (21,81s). Anna Vobecká si v trojskoku doskákala pro druhé místo výkonem 9,49m, do dálky skočila 462 cm a kladivo poslala do vzdálenosti 29 metrů a 5 centimetrů. V kole dokázaly vlašimské juniorky se 130 body zvítězit, když za sebou nechaly velké oddíly Kolín a Kladno. I po druhém kole jsou s 267 body první, s minimálním náskokem před Kolínem.

MLADŠÍ ŽACTVO

Na velmi specifický stadion (uprostřed atletického oválu jsou místo travnaté plochy vzrostlé stromy) v Nymburku se druhého kola mladšího žactva bojovalo s ostatními 13 žáků a 10 žákyň Vlašimi.

Devíti žákům se podařilo bodovat v individuálních disciplínách, přičemž největším sběratelem byl Daniel Štorc. N šedesátce překážek (10,89s) a výšce (140 cm) byl odměněn 14,5 body. Pouhý půlbod za ním skončil Jakub Matoušek za vrh koulí (9,00m) a osmistovku zaběhl za 2:43,84min. Dvanácti body přispěl Josef Zapletal za druhé místo ve finále šedesátky, do dálky skočil 414 cm. Ve druhém kole získali Vlašimáci 71,5 bodu a končili čtvrtí ze šesti. Po dvou kolech jsou třetí se ziskem 156,5 bodu se slušným náskokem na čtvrtý celek, ale s ohromnou ztrátou na oddíl před nimi.

Žákyně v individuálních disciplínách bodovaly pouze čtyři. Sabina Kovářová brala čtrnáct, což byla více než polovina všech bodů vlašimských žákyň. Byla druhá v míčku (41,86) a na šedesátce překážek doběhla šestá (11,71s). Navíc byla členkou štafety „A" 4 x 60m, s Hlaváčkovou, Vrbovou a Kucharčíkovou zaběhla pátý čas 35,69s (šest bodů). Tři bodíky vybojovala Eliška Hlaváčková na osmistovce, dva brala Eliška Kucharčíková v dálce.
Celkový bodový součet žákyň ve druhém kole krajské soutěže družstev byl 26, což stačilo na šesté místo ze sedmi. Na stejném místě se drží Vlašimačky i po součtu bodů z prvních dvou kol (61 bodů). 

JAN HLAVÁČEK