Votice reprezentovaly v kategorii kadetek Natálie Kronusová, v juniorkách Barbora Kramperová a Monika Březinová, v mužích Petr Heinrich a v seniorech Zdeněk Kocura.

V kvalifikaci se votickým střelcům dařilo. Heinrich zvítězil v kvalifikaci Muži reflexní luk s nástřelem 573 bodů, Kramperová byla s reflexním lukem druhá s pěkným výsledkem 552 bodů, Březinová těsně čtvrtá a Kronusová na výborném druhém místě mezi kadetkami, kde si odbyla více než skvěle premiéru v této nižší kategorii juniorů. Pouze Kocurovi se příliš nedařilo a skončil na 22. místě.

Všichni ostatní střelci z Votic postoupili do eliminačních soubojů, ale v osmifinále dostali stopku Heinrich, Březinová a Kronusová, a tak celkově obsadili dělenou devátou příčku na MČR.

Pěkně střílela Kramperová, která nakonec v dramatickém finále skončila na druhém místě a odváží si z mistrovství stříbrnou juniorskou medaili.

Do soubojů družstev nasadil votický klub juniorky v divizi reflexní (olympijský) luk. Děvčata ve složení Monika Březinová, Barbora Kramperová a Natálie Kronusová zvítězila s vysokým náskokem při součtu jejich nástřelů jak v kvalifikační části, tak také v pozdějších eliminacích, kdy nedalo soupeřkám z Prahy a Plzně šanci a zcela zaslouženě získalo titul Mistrů České republiky roku 2017 v halové lukostřelbě družstev juniorek.

Závodů se zúčastnila i Veronika Klápová z bystřického klubu v kategorii kadetek. Nástřelem 383 bodů skončila v kvalifikaci na 14. místě, ale v osmifinále prohrála se Škarkovou ze Šanova a obsadila tak dělené deváté místo.

Mistrovství republiky očima člena oddílu LK Votice Tomáše Krampery a otce reprezentantky Barbory Kramperové

„Za loňský rok jsme měli ve Voticích šestnáct republikových titulů ve všech kategoriích. Letošní sezona začala také velice dobře a doufáme, že se nám na loňskou podaří navázat. V Hradci Králové udělal tým juniorek super úspěch v titulu mistryň republiky. Teď se sešly v družstvu tři holky, které střílí super výsledky a tak konkurenci neměly. Barča měla loni titul v kadetkách i dospělých. Letos se po dlouhé době pořádal velký podnik v Hradci, kdy junioři a dospělí stříleli dohromady. Kvůli tomu se nemohla zúčastnit dospěláckého závodu a střílela jen juniory, kam přešla z kadetek. Získala stříbrnou medaili, což je ve velké konkurenci pěkný výsledek. Holky měly velice slušné nástřely, kde rozhodoval bod na „padesátikoruně" středu, kam se z osmnácti metrů trefují. Je to o milimetrech, kde se štěstí může otočit na jednu či druhou stranu. Tentokrát konkurentka z Plzně, která juniorskou kategorii letos končí, měla ve finále větší štěstí. Ve finále se sešli dva největší juniorské talenty proti sobě.

Monika Březinová měla pech, kdy jí za stavu 4:0 stačily v dalším průběhu dvě remízy nebo výhra. Bohužel se soupeřka vzchopila, za stavu 5:5 šly na rozhodující šíp, protivnice dala čistý střed a zajistila postup v boji o bronz, který vybojovala. A tak Monika přišla o bronzovou medaili. Velkou radost nám udělala čerstvá kadetka Natálka Kronusová, která měla v halových závodech průměrné výsledky, ale na mistrovství jí potkala super forma. V kvalifikaci byla druhá a vyrovnala si osobní rekord, z čehož jsme měli velkou radost. Pak se jí bohužel kvůli organizačním potížím nepodařilo včas nastoupit na střeleckou metu a tak v dalších eliminacích nepokračovala, což oplakala. To se někdy bohužel stává, když je hodně lidí, tak jsou zmatky. V družstvech se holky o to víc snažily, aby na medaili i kvůli Natálce dosáhly, co že se povedlo.

V mužích kvůli nemocím na mistrovství jen Petr Heinrich, který je republikovou špičkou, což potvrdil v kvalifikaci nejvyšším nástřelem. V osmifinále mu to ale nesedlo a soupeř, kterého nikdo pořádně neznal, ho porazil. Takže jako favorit závodu brzy vypadl, což se někdy ve střeleckém sportu stává. Podobná věc se stala na olympiádě největšímu favoritovi. Škoda, že muži nemohli střílet družstva kvůli nemocnosti, jinak by měli na mistrovství na slušný výsledek.

Na to, jako jsme měli na mistrovství malou výpravu, tak jsme přivezli medaile i slušné výsledky v kvalifikacích i eliminacích. Takže jsme spokojeni. Teď nám začíná venkovní sezona, všichni přezbrojili. Začínají střílet na svoje šedesátky, osmdesátky a zároveň se otevírá sezona terénních závodů. Za týden je závod na Beztahově, kde v prostředí lomu budou rozestavěny terčovnice v různých terénních překážkách a střelci se musí popasovat s danými i různými vzdálenostmi (30 až 50 metrů) k terčům. Holky teď absolvují v Nymburku soustředění reprezentace.

V srpnu (26. – 27.) bude MČR v terčové lukostřelbě dorostu ve Voticích. Jsme rádi, že bude u nás, ale je s tím spousta starostí, přesto věříme, že s podporou sponzorů a města Votice, vše zvládneme.

PETR HEINRICH