Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Juniorky po heroickém výkonu proti Herbadentu postoupily do play off

Benešov, Praha – Juniorské florbalistky Benešova odehrály poslední turnaj nadstavby 1. ligy a podařilo se jim postoupit do play off, muži se v Kunraticích trápili.

15.3.2013

Juniorky Benešova doma zabojovaly a postoupily do play off. Foto: Luděk Červ

1. liga juniorek (ZŠ Jiráskova Benešov)

Juniorky Benešova sice v prvním zápase s Elite Praha prohrály, ale porazily Herbadent a a postoupily do čtvrtfinále play off.

SK Florbal Benešov – ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Na lavičce domácích zaskočil za trenéra juniorek Svobodu, který plnil své hráčské povinnosti v A-týmu mužů, jeho kolega z kategorie žen Hlaváček.
Benešovské juniorky držely se silným Elite krok téměř celé utkání. Gólový účet otevřely po vydařené akci ve 3. minutě hráčky z Prahy. Benešandy kontrovaly rychlými protiútoky, ovšem bez brankového efektu.A tak hostující děvčata přidala druhý gól, když nastřelený míček skončil s tečí brankářky Červové v síti. Ještě v úvodní třetině ale snížila přesnou ranou Hrabětová.
Druhé dějství začalo náporem žlutomodrých hráček, který přinesl úspěch v podobě zásahu z hole Polívkové – 2:2. Jenže domácí hráčky neuhlídaly střelkyni Elite Vavrochovou, která do konce prostřední části dvěma trefami změnila skóre na 2:4.
Benešovské juniorky se v závěrečné třetině snažily o zkorigování stavu, ale na skvělou gólmanku Elite nevyzrály.

Branky (asistence) Benešova: Hrabětová (Heralová), Polívková. Střely na branku: 16:18. Přesilovky: 1:1.

SK Florbal Benešov – Herbadent SJM Praha 11 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Herbadent sice nenastoupil ve své elitní sestavě (souběžně s benešovským turnajem se hrálo play off extraligy žen), nicméně nepřijel v podřadné sestavě. To ukázal výborně sehranou přesilovkou při vyloučení Perné v 5. minutě. Zápas pokračoval velmi kvalitními akcemi na obou stranách, ke změně skóre však do úvodní přestávky nedošlo.
K vyrovnání došlo ve třetí minutě druhého dějství, když soupeřkám dokonale zamotala hlavu Němcová a následně zavěsila – 1:1. To byla vzpruha do benešovských řad! Nadšení však zchladila ojedinělá střela z hole Herbadentu – 1:2. Benešov však s vidinou možného čtvrtého místa zajišťujícího postup do předkola play off, přidal na obrátkách a po spolupráci dvou zřejmě nejlepších hráček na hřišti, Chmielové a Heralové, opět vyrovnal. Následně již bylo na hřišti jediné družstvo , a to Benešov. Do konce třetiny ještě protrhla svou střeleckou smůlu Perná – 3:2.
Závěrečná část se stala exhibicí Benešova, kterou za stavu 4:2 narušila ojedinělá trefa Herbadentu, na kterou však odpověděly Pokorná a Perná, a tak domácí juniorky získaly cenný skalp Herbadentu, kterému nepomohla ani výměna brankářky. Poslední vteřiny ocenilo početné obecenstvo své hrdinky skandovaným potleskem.

Branky (asistence) Benešova: Němcová (Hrabětová), Heralová (Chmielová), Perná (Chmielová), Hejzlarová, Perná, Pokorná (Perná), Perná (Hejzlarová). Střely na branku: 23:13. Přesilovky: 1:1. Využití: 0:1.

Benešov: Červová – Amerlingová, Kalinová, Majerová, Němcová, Chmielová, Perná, Pokorná, Heralová, Hrabětová, Polívková, Hejzlarová.

Závěrečné vítězství Herbadentu nad Českými Budějovicemi rozřešilo tajenku příštího soupeře Benešova, kterým bude (zřejmě 23. 3.) silný tým pražského Chodova.

PH + SČ liga mužů (Praha – Kunratice)

Benešovští muži se střelecky trápí a ani v pražských Kunraticích nevyhráli, přestože měl herně navrch.

SK Florbal Benešov – Wizards DDM Praha 10 C 4:5.

SK Florbal Benešov – FBC Panthers B 3:4.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.