KYJOV – BC BENEŠOV 63:50

V prvním „ostrém" utkání se hrál na začátku opatrný basketbal. Dříve se oklepaly domácí hráčky a v první čtvrtině i díky velkému množství ztracených míčů hostí, získaly v první desetiminutovce vedení o sedm bodů. Do druhé čtvrtiny vstoupily hostující juniorky o mnoho lépe a dotáhly se na rozdíl jediného bodu. Jenže v posledních tří minutách udělaly zbytečné ztráty a tak narostl jejich deficit o osm bodů.

Třetí čtvrtina až do sedmé minuty patřila i díky výborně hrané zónové obraně zcela hráčkám Benešova. Úsek vyhrály 16:3 a šly do vedení. Ovšem opět přišly poslední tři minuty třetí části, obrázek se na hřišti změnil a domácí děvčata si vzala své vedení, navíc o osm bodů, zpět. V poslední čtvrtině si již Kyjovanky vedení pohlídaly a slavily první výhru.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a nervózně. Měli jsme velké množství ztracených míčů a od toho se odvíjel i vývoj ve skóre. Začátek druhé čtvrtky se nám vydařil o poznání lépe a domácí jsme stáhli až na plichtu. Konec nám opět utekl a tak jsme opět doháněli. Sedm minut ve třetí čtvrtině bylo to, co bychom měli hrát a domácí v tu chvíli nevěděli, co hrát. Poté však přišel další výpadek a soupeřky byly opět na koni. Ve čtvrté čtvrtce si již zápas pohlídali. Utkání měli vyhrát, což se bohužel nepodařilo," zhodnotil první ligový zápas benešovský trenér Jiří Mazur.

Body Benešova: Jandačová 18, Hájková 11, Vrkoslavová 9, Hrušková 4, Slavíková, Crháková 2, Chotašová 2, Kratochvílová 2. Trestné hody: 29/19:27/10. Trojky: 6:0. Fauly: 23:26. Čtvrtiny: 15:8, 14:13, 16:16, 18:13.

SŠMH BRNO – BC BENEŠOV 89:25

V brněnské hale Na Rosničce nebylo od samého začátku pochyb o tom, kdo v utkání zvítězí. Domácí juniorky hrály rychlý a agresivní basket a hostující hráčky, ač se snažili, jak chtěli, tak prostě na Brňanky nestačily. V každé části hry si domácí juniorky v klidu budovaly náskok a dokráčely k jasné a vysoké výhře o 64 bodů.

„Od začátku jsme v zápase tahali za kratší konec pověstného lana. Nevyrovnali jsme se domácím v agresivitě a v pohybu v protiútoku. Prostě to byl, jak se říká, zápas blbec. Je potřeba na utkání rychle zapomenout a pustit se do poctivé práce na tréninku, aby nás již takový výpadek nepotkal," povzdechl si Jiří Mazur.

Body Benešova: Jandačová 8, Hrušková 4, Chotašová 3, Slavíková 2, Vrkoslavová 2, Crháková 2, Hájková 2, Kratochvílová 2. Trestné hody: 16/11:13/7. Trojky: 4:0. Fauly: 17:14. Čtvrtiny: 21:9, 22:5, 19:3, 27:8.