BC Benešov- Sokol Říčany 78:56

V sobotním utkání stanul proti domácím hráčům tým z Říčan, jenž disponuje ve svých řadách nejlepším střelcem soutěže Vojáčkem (33bodů ua zápas). I přes tuto výraznou individualitu tým hostů ještě neokusil pocit vítězství a po odjezdu z Benešova tato série zůstala zachována.

V samotném utkání se odehrával nepříliš pohledný basket, kde domácí vsadili na individualistické pojetí, které sice stačilo na stálé vedení v zápase, ovšem divákům se předvedená hra líbit nemohla. Hoši od Konopiště se až příliš brzy nechali uspokojit svým vedením, které rostlo v prvních dvou čtvrtinách od stavu 20:10 po první desetiminutovce až na poločasových 41:22.

V druhém poločase se utkání dohrálo, ale nevystoupili z průměru prvního poločasu. Pohledných akcí člověk pohledal, a tak za zmínku stojí snad jen fakt, že v utkání domácí vytěžili z presinku 33 získaných míčů. "Za toto číslo bych kluky pochválil ovšem obrana klíčového hráče byla laxní, a tak se nelze divit, že si zde zvedl opět střelecký průměr když vsítil 41 bodů z 56-ti soupeřových. Bohužel velmi rychle jsme přistoupili na nepříliš pohledný výkon hostů a naše hra spadla do šedivého průměru. Přesto, že jsme zvítězili rozdílem 22-ti bodů nejsem s výkonem spokojen. Jediným pozitivem byla výhra za předvedený výkon jsem rád nebyl," zlobil se po utkání trenér Benešova Tomáš Masár.

Body Benešova: Fulín 20 (3 trojky), Houlík 17, Procházka 16, Škoda 6, Hoang 4, Proskovec 3 (1), Šamlot 3 (1), Marek 2, Procházka 2, Krčil 2. Trestné hody Bn: 18/7. Fauly Bn: 19. Čtvrtiny: 20:10, 21:12, 21:16, 16:18.

BC Benešov- Basketbal Pečky 69:55

Jestliže v sobotu se nedalo o pohledném basketbale ani zmínit, tak neděle byla pravým opakem. S lepším soupeřem vzrostl i výkon domácích. Ti od začátku nedali znát, že do Benešova zamířil lídr tabulky a zakousli se do soupeře s obrovskou chutí. Výborná týmová práce, jak na obranné, tak útočné polovině pramenila v basketbalovou podívanou.

Hned v první čtvrtině si domácí vypracovali náskok 21:12, který si udržovali především skvělé obrany ta povolila hostům jen 22 bodů za poločas proti tomu benešovští hráči si s chutí zastříleli a vybudovali si slibný náskok 41:22.

Hosté sice ve druhém poločase přidali, ale nikdy nedokázali manko snížit pod 9 bodů. V těžkých momentech kdy se zdálo, že hosté vezmou domácím vítr s plachet, vždy někdo z hráčů přispěchal s odpovědí a vyburcoval spoluhráče k lepšímu výkonu. V tomto směru vynikal kapitán Tomáš Fulín, který zatížil konto hostů 30-ti body k nimž přidal 7 asistencí, výborně mu sekundoval Lukáš Houlík, který si připsal skoro double-double za 15 bodů a 9 doskoků. Ovšem pochvalu si zaslouží celý tým, jenž příkladně pracoval po celý zápas a odměnou mu byla výhra 69:55.

Body Benešova: Fulín 30 (2 trojky), Houlík 15, Proskovec 8, Krčil 7, Procházka 5, Škoda 2, Marek 2. Trestné hody Bn: 11/9. Fauly Bn: 22. Čtvrtiny: 21:12, 15:10, 16:16, 17:17.