LUDĚK ČERV

Baráž 2. ligy juniorů, ZŠ Jiráskova Benešov

Junioři Benešova si z prvního zápasu baráže z Chomutova přivezli vítězství 6:1 a postup do extraligy ztvrdili v domácím prostředí. Jsou tak prvním benešovským týmem v extralize!

BENEŠOV – CHOMUTOV 8:5

Do zápasu vlétly oba týmy jako uragán. Hala již po patnácti vteřinách propukla v jásot, když se trefil Vorel. Pak byl vyloučen benešovský Lukáš za hru rukou a soupeř v přesilovce vyrovnal. Do přestávky však žlutomodří navýšili skóre brankami Jaegera a dvěma dalšími trefami Vorla.
Ve druhé části se Benešov dostával častěji pod tlak. Chomutov sice snížil na 4:2, jenže Marek Chrpa ihned kontroval. Pak ale hoši od Konopiště polevili v nasazení a dovolili Chomutovským snížit až na 5:4.
Benešov si ale pomalu zhmotněný sen o extralize nechtěl nechat vzít. V poslední třetině již Čepela a Marek Chrpa zvýšili na 7:4. V závěru sice hosté vsítili pátý gól, ale naděje jim rychle zchladil Jaeger a hala Jiráskova propukla v jásot a neskrývanou radost benešovských hráčů.

Branky (asistence) Benešova: Vorel (Jaeger), Jaeger, Vorel (Jaeger), Vorel, Marek Chrpa (Vorel), Čepela (Vyhnal), Marek Chrpa (Vorel), Jaeger. Třetiny: 4:1, 1:3, 3:1. Benešov: Martin Chrpa – Krátký, Vyhnal, Jaeger, Vorel, Lukáš, Váňa, Vnouček, Hýbek, Benáčan, Marek Chrpa, Čepela. Trenér: Martin Mičlo.

2. liga žen, SH Praha – Děkanka

KUTNÁ HORA – BENEŠOV 2:4

V prvním zápase čekal benešovské ženy soupeř hrající nepříliš pohledný florbal. Hráčky Benešova si zpočátku špatně přihrávaly a u všeho byly později. Naopak soupeřky vlétly do zápasu ve velkém stylu a ve 4. minutě vedly 2:0. Ovšem hráčky ve žlutomodrých dresech se s vývojem nehodlaly smířit. Hra se mírně zlepšila a Chmielové vymetla růžek v kutnohorské brance.

Od druhé třetiny se hrál úplně jiný florbal. Benešovské hráčky předváděly krásné akce a ze dvou otočily stav utkání. Druhý gól vsítila opět výborně hrající Chmielová po přihrávce Perné, která se následně sama prosadila ze svého typického výběhu.

Třetí třetina byla opět v režii benešovských žen, které bez problémů ubránily i oslabení, kdy měly po většinu času míček na svých hokejkách. V závěru třetiny si kutnohorské hráčky sice šance vytvořily, ale kdo si odveze tři body bylo už úplně jasné v okamžiku, kdy rozehrávku Perné z rohu na soupeřově polovině zúročila pohodlně Hrabětová.

Branky Benešova: Chmielová 2, Perná, Hrabětová. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:1.

BENEŠOV – WIZARDS PRAHA 4:0

Druhý zápas hrály benešovské ženy proti tabulkově silnějšímu soupeři. Jelikož šlo o poslední zápas sezóny i pod vedením trenéra Karla Hlaváčka, chtěly Benešačky vyhrát, což potvrdily. Utkání se hrálo většinou na pražské polovině. Děvčata od Konopiště předváděla kvalitní kombinační hru, odvedla skvělý výkon a úspěšně zakončila sezóny, po které trenér nešetřil slovy chvály.

Branky (asistence) Benešova: Dvořáková (Chmielová), Radová (Dvořáková), Perná (Chmielová), Perná (Hrabětová). Benešov: Slámová – V. Radová, Dvořáková, Pokorná, Perná, Hromasová, Hrabětová, Pazderová, Chmielová. Trenér: Karel Hlaváček.

1. liga veteránů, ZŠ Jiráskova Benešov

Veteráni ukončili sezónu na domácím hřišti. Souboj s tatranskými byl jednoznačnou záležitostí pro hosty z Prahy, po boji s Dobřany domácí slavili vítězství.

BENEŠOV – FORZA TATRAN 1:11

Tatran přijel do Benešova v sestavě plné bývalých i současných hvězd. Útoku velel exreprezentant Fuchs spolu se Šádkem, na křídle je doplňoval tentokrát v poli hrající reprezentační brankář Tomáš Kafka.

Domácí drželi se svým soupeřem gólový krok první třetinu, pak se rozjel tatranský brankostroj a utkání směřovalo k jasnému výsledku. Přesto si benešovští utkání příjemně užili.

Branka Benešova: Bernas.. Třetiny: 1:2, 0:6, 0:3.

BENEŠOV – DOBŘANY 4:2

Benešov chtěl uspět a bylo to na jeho hře znát. Hrálo se v plném nasazení a domácí hráči nenechali soupeři ani píď hřiště zadarmo.
V prvním třetině branka nepadla, v té prostřední otevřel gólový účet ve vlastním oslabení Bernas po přihrávce Holinky. Na 2:0 zavěsil přehozením dobřanského brankáře Suk po asistenci Bernase.

V závěrečné části zvýšil náskok skvěle hrající Čížkovský, který si naběhl před branku Dobřan, kam mu poslal přesný pas Suk. Pak sice domácí dovolili svým soupeřům snížit na 3:1, ale v dalším oslabení utekl pro změnu Čížkovský a vrátil Benešovu tříbrankové vedení. Gól na 4:2 čtyři vteřiny před koncem již nic neřešil a Benešov se tak mohl radovat ze tří bodů.

Branky Benešova: Čížkovský 2, Bernas, Suk. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2. Benešov: Grafák – Podhola, Jedlička, Holinka, Suk, Čížkovský, Dvořák, Červ, Vojanec, Bernas, v 1. zápase Janoušková.

LUDĚK ČERV