Zlatou medaili si z Kolína odvezly Viktorka Fuksová, Claudie Grewe a Andrea Maršíčková.

Viktorka si v prvním kole rychle poradila se soupeřkou, kterou hodila chvatem tai otoši hned v úvodu oceněným ipponem. V dalším se nezalekla zastrašovací taktiky protivnice, po úvodu přešla do ofenzivy a i tento zápas ukončila vítězstvím před limitem.

Stejně suverénně prošla turnajem Claudie Grewe – i ona ukončila své duely vítězstvím před uplynutím celkového času.

Claudie vycházela z pevné obrany, v pravý okamžik útočila a zápasy končila pevným držením v boji na zemi, za kterého žádné ze soupeřek nepodařilo uniknout.

Andrea Maršíčková sice v prvním zápasu nedokázala proniknout obranou soupeřky, ale v dalších si již poradila a zvítězila.

Stříbrné medaile si odvezli Roman Fuksa, Richarda Straka a Petr Pokorný.

Fuksa zvítězil ve všech střetech ve skupině a úspěšný byl i v semifinále následného vyřazovacího pavouka. Finále bylo nerozhodné i po skončení utkání, ale sudí se rozhodli pro soupeře.
Ríša Straka sice prohrál úvodní souboj s pozdějším vítězem, ale v
dalších duelech již vítězil. Porazil tři soky a zejména jeho poslední vítězství, které bylo přímým soubojem o stříbro, bylo výtečné.

Petr Pokorný dva zápasy vyhrál rychle na ippon. Ve finále se snažil, ale nepodařila se mu žádná bodovaná akce.

Třetí místo získali Tomáš Pikora a Michal Maršíček. Pikora vyhrál všechny tři zápasy ve skupině a také v semifinále byl lepší. O postup do finále ho ale připravila chyba rozhodčího, který obodoval nedovolenou akci soupeře.

Michal Maršíček se snažil, proti těžším protivníkům to stačilo na třetí místo. Udo Grewe měl těžký los. Ze skupiny postupoval jako druhý, když jeho souboj s pozdějším vítězem byl opět těsný. Podobný průběh měl bohužel i souboj v pavouku..

(ap)