Zlatou medaili a sošku pro vítěze si odvezl Kryštof Křížek a Jan Kahoun. Křížek ve svých zápasech dominoval a ukončil je před časovým limitem na ippon. Kahoun také ve své váhové kategorii nenašel přemožitele. I on svá utkání ukončil před časovým limitem na ippon hodem na de aši harai.

Druhá místa obsadili Roman Fuksa a Claudia Grewe. Fuksa začal velmi dobře. V prvních dvou zápasech byl aktivnější, útočil a odměnou mu za to byly výhry. I v posledním zápase byl aktivnější, ale soupeř využil jeho menšího zaváhání v boji na zemi a benešovského judistu udržel v držení.

Claudia Grewe narazila ve své kategorii na samé kluky. V prvním zápase se nezalekla svého soupeře a dvakrát ho hodila chvatem o soto gari na wazari. Ve druhém zápase se utkala s favoritem této váhové kategorie Křepelkou z Vršovic. Ač se Grewe snažila, v boji na zemi podlehla.

Třetí místo vybojoval Udo Grewe, který do soutěže vstoupil výborně. První dvě utkání vyhrál na ippon, poté co využil chyb svých soupeřů. V dalších zápasech se Udovi už tak nedařilo. Nejprve svedl vyrovnaný boj, který prohrál v závěru na yuko. Po vyčerpávajícím boji se utkal s domácím Musilem, který po krásném přechodu do boje na zemi Uda udržel.

Čtvrtou příčku obsadil Josef Kahoun, kterému se tentokrát nedařilo.

PETRA KRÁLÍČKOVÁ