Martin Kudrna si v prvním kole postupového „pavouka“ hladce poradil se Štolpou z Pardubic, kterého hodil během první půl minuty na ippon. Podobný průběh mělo i další kolo. Martin opět útočil a soupeř, Pilař z Turnova, se jen s obtížemi bránil, ale ani on nevydržel na tatami po celou dobu zápasu a odešel poražen držením v boji na zemi.

V semifinále se Kudrna střetl se suverénem této váhové kategorie domácím Seleckým. Martinovi se zpočátku dařilo blokovat nástupy soupeře. Ve druhé minutě však soupeř provedl výborný chvat aši guruma, po kterém bral výhru.

Kudrna tak bojoval o bronz s Vašinou z Brna. Martin byl po celou dobu aktivnější, soupeře nepouštěl do žádné akce. Ve druhé minutě zabodoval a vedení s přehledem udržel až do konce. Pro benešovského závodníka to byl bezesporu největší úspěch.

Adam Vojta byl blízko finále

Adam Vojta vstoupil do turnaje suverénně. Rejchrt z USK Praha se vydržel bránit jen v úvodu. Adam stupňoval tempo a soupeř v obraně „nestíhal“. Zápas skončil v polovině druhé minuty Vojtovým vítězstvím na ippon.

Semifinále bylo předčasným finále. Benešovský závodník se v úvodu se soupeřem Görögem z Mladé Boleslavi oťukával. Sice se snažil prosadit svým chvatem, ale v polovině utkání se mu nepodařilo zablokovat nástup soupeře a odešel poražen.

I pro Vojtu tak „zbyl“ boj o třetí místo. Adamovým protivníkem tam byl Lácha z Prachatic. Benešovský judista byl od začátku aktivnější. Podsaditý soupeř však bodoval spornými protichvaty. Vojta útočil, Láchovi docházely síly a jen s obtížemi odrážel jeho ataky. V poslední půl minutě se Adam prosadil, hodil protivníka chvatem goši guruma na ippon, zápas tím ukončil a radoval se z bronzu.

Josefa Chmela poškodili rozhodčí

Andrea Maršíčková v prvním kole jen stěží odvracela útoky vyšší soupeřky. Proti další Bienové z Liberce to již bylo lepší. Byla rychlejší, ale soupeřka využila jejího zaváhání a Andreu porazila.

Michal Maršíček obsadil páté místo, když se výrazně zlepšil, ale chyboval v přechodech do boje na zem.

Josef Chmel obsadil devátou příčku. V prvním kole sice prohrál s později bronzovým Reinišem, ale v opravách si krásně poradil s Paulíčkem z Jihlavy, kterého hodil kontrachvatem tani otoši na ippon. V dalším kole benešovského judistu výrazně poškodili rozhodčí, když nejprve „přehlédli“ Chmelův chvat, potom obdobný chvat ocenili soupeři.

Jan Pikora měl těžký los. V prvním kole to byl později stříbrný Pirko. Pikora zpočátku v obraně stíhal, ale potom se při blokování zranil, do dalších bojů nenastoupil a obsadil 11. místo.

V kategorii žáků obsadil SKP Benešov 15. místo a celkově 25. místo z více jak 60 zúčastněných oddílů.

ALEŠ PIKORA