První den se dařilo jen Báře Křížkové, která obsadila 5. místo, když po úvodní výhře ztratila semifinálový zápas a přez velkou snahu podlehla i v boji o bronz. Ostatní se neprosadili a odešli poraženi v úvodních kolech.

V neděli již byli Benešovští úspěšnější. Nejlepší byl Martin Kudrna, který si odvezl zlatou medaili za první místo. Martin postupně porazil čtyři soupeře. Jen semifinálový soupeř vydržel Martinovi vzdorovat po celou dobu. Ostatní souboje včetně finále Martin ukončil před limitem vítězstvím na ippon.

Adam Vojta si odvezl stříbro. Adam prošel suverénně díky třem výhrám postupovým pavoukem do finále. Tam se však neprosadil v taktické bitvě a těsně prohrál. Stříbrné medaile si odvezli Andrea Maršíčková, které se nedařilo proti nečistě bojující soupeřce a Michal Maršíček, který se neprosadil v boji s rychlým soupeřem z Chomutova.

Z mladších žáků podal nejlepší výkon Láďa Kofnovec, který se třemi výhrami probojoval do zápasu o třetí místo. Tam byl po celou dobu aktivnější. Bohužel dvě vteřiny před koncem zaváhal a prohrál i tak vybojoval své první body do republikového žebříčku.

Dvě výhry a sedmé místo mezi dvacítkou účastníků si odvezl za zlepšený výkon i Pepík Chmel. Za dvě výhry si odvezl Tomáš Pikora 9. místo. Jan Pikora skončil také devátý, když po vítězství v prvním kole se ve druhém zranil a do dalších bojů už nenastoupil. Statečně se prali i další Václav Šílený, který nespravedlivě prohrál v opravách, Adam Žďárský, Petr Vögler, Ríša Straka, Jirka Sládek a Alenka Vojtová.

ALEŠ PIKORA