Judisté SKP Benešov – 6. místo družstva mláďat ve Velké ceně města Mostu

Devítičlenné družstvo SKP Benešov obsadilo mezi devatenácti výpravami velmi dobré šesté místo. Všichni malí benešovští bojovníci a bojovnice se dostali na stupně vítězů. Získali pět druhých a čtyři třetí místa.

Jen malý krůček byli od celkového vítězství Petr Pokorný a Udo Grewe. Petr hladce prošel zápasy ve skupině, kde soupeře porážel rychle na ippon. V semifinále mu byla za soupeřku Benešovská Claudie Grewe. Zápas byl v první polovině vyrovnaný, ve druhé minutě se Petrovi podařil chvat uči mata, kterým i tento zápas ukončil před limitem na ippon. Ve finále byl Petr techničtější, nastupoval do chvatů, ale žádný z nich se mu nepodařilo dotáhnout do bodovaného ocenění. Soupeř potom využil jeho jediného zaváhání a v boji na zemi Petra porazil.

Stejně si vedl i Udo Grewe, který také s velkým přehledem zvládl boje ve skupině i semifinále. Ve finále byl aktivní, ale zkušená soupeřka dokázala bodovat z jediné akce, do které ji Udo pustil.

Druhá místa vybojoval i Jakub Maršíček, kterého na stříbrnou pozici, při shodném počtu vítězství, „odsunul“ menší počet pomocných bodů. Roman Fuksa prohrál úvodní vyrovnaný zápas až chvatem, který se soupeři podařil současně s gongem. Další soupeře již Roman porazil před skončením zápasového času. Kyštof Křížek si také se dvěma soupeři poradil a jen jednou odešel poražen. I on se tentokrát prosadil zlepšenou technikou.

Pro bronzové medaile si na stupně vítězů šli David Doležal, Katka Dvořáková a Claudie Grewe. David podal nečekaný výkon, nedostatky v technice nahrazoval velkou snahou a bojovností. Claudie a Lucka postupovali ze skupin jako druhé. V semifinále však narazily na pozdější vítěze, kteří byli tentokrát nad jejich síly.

Judisté SKP Benešov – 4. kolo Kralupské miniligy

Výprava malých judistů a judistek bojovala také v Kralupech ve 4. kole Kralupské miniligy. První místa obsadili „zkušení“ - Honza a Pepík Kahounovi, Udo Grewe a Roman Fuksa. Všichni byli suverénní a nedali soupeřům žádnou šanci.

Druhá místa si odvezli - Jirka Piskač, Lucka Dvořáková, Petr Pokorný a Claudie Grewe. Jirka Piskač předvedl vynikající výkon „debutanta“, na svém prvním turnaji porazil dva zkušené soupeře a prohrál jen s Honzíkem Kahounem. Lucka Dvořáková mimo jiné i za nejkrásnější chvat dne. Petr Pokorný porazil dva soupeře a prohrál jen se zkušeným Křepelkou. Diplom za třetí místo získali - Jakub Maršíček, Lucka Bartůšková, Jakub Mudra (velmi dobrý druhý zápas) a Jevgenij Pavlov. Další bojovníci Benešova získávali zkušenosti a obsadili čtvrtá nebo pátá místa - Matěj Gruber, Jakub a Vojta Růžičkovi a Kryštof Křížek. Příště se jistě probojují na stupně vítězů i oni.

ALEŠ PIKORA