Lucka Bartůšková podala výborný výkon. V bojích ve skupině si snadno poradila se dvěma soupeřkami, které porazila před limitem na ippon. Podobně si vedla i v následných vyřazovacích bojích. V semifinále vyřídila během první minuty soupeřku ze druhé skupiny.

Ve finále se střetla s Vopálkovou z Chlumce. Soupeřky mající o dva stupně vyšším páskem se nezalekla a v úvodu Vopálkovou zasypala dynamickými nástupy. První ještě soupeřka odblokovala, ale druhý už nestíhala. Bartůšková ji „hodila“ asi nejhezčím hodem dne a po osmi vteřinách ukončila finále.
Podobně si vedl i Roman Fuksa. I on soupeře „zválcoval“. V prvním kole porazil po boji Letzla z Broumova na yuko. Další soupeři mu již nevydrželi odolávat po celou dobu zápasu a podlehli před limitem na ippon. Zejména finálové vítězství nad domácím protivníkem bylo známkou technického zlepšení.

Claudie Grewe získala zlato díky přesvědčivému vítězství, když soupeřku prakticky „k ničemu nepustila“. Předcházela ji v nástupech do chvatů a zápas měla jasně ve své moci.

Stejně suverénní byla i Andrea Maršíčková. Ta si soupeřku z počátku „oťukala“ a potom zápas ukončila pěkným hodem.

Stříbrné medaile vybojovali Udo Grewe, Viktorka Fuksová a Michal Maršíček.

Grewe postupoval ze skupiny „D“ ze druhého místa, když první nerozhodný zápas „dali“ rozhodčí soupeři 1:0, druhý zápas Udo vyhrál bleskově 10:0 před limtem na ippon. Ve vyřazovacích bojích nejprve porazil vítěze „A“ skupiny a v semifinále i vítěze „B“ skupiny. Finále bylo opakováním boje ve skupině. Soupeře Filipa z Pardubic zatlačil od úvodu do defenzivy, vytrvale útočil, byl aktivnější a lepší. Jenže půl minuty před koncem mu v boji na zemi nevyšel riskantní přechod, soupeř zaváhání vystihl a Uda porazil držením.

Fuksová se nedokázala vyrovnat se soupeřkou bojující s tvrdostí, která byla mnohdy až za povolenou hranicí. První zápas ztratila i přes vedení, které získala v úvodu. Další již byl vyrovnaný až do závěru, ale soupeřka dostala vítězství za větší aktivitu.

Třetí místa obsadili Vojta Kubias, Jan Pikora a Jakub Maršíček.

Kubias bleskově vyřídil dva soupeře během prvních desíti vteřin krásnými, vysokými hody. V zápasu s pozdějším vítězem byl aktivnější, ale „nepohlídal“ si dva nástupy soupeře.

Jan Pikora se rozkoukával ve vyšší váze. Prvního soupeře porazil, ale potom již úspěšný nebyl.

Stejně se vedlo i Jakubovi Maršíčkovi, který postoupil ze skupiny jako druhý se zápasovým skóre 1:1. V semifinále však podlehl pozdějšímu vítězi.
Jediná, kdo nedosáhl na stupně vítězů, byla Míša Růžičková. Snažila se, ale po dvou prohrách ve skupině do dalších bojů nepostoupila.
Družstvo Benešova skončilo mezi dvanácti zúčastněnými na nepopulárním čtvrtém místě. „Škoda absence dalších, s nimiž bychom jistě skončili na stupních vítězů,“ posteskl si trenér Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA