Viktorka Fuksová brala la zlato, když nenašla přemožitelku. Nejprve si poradila se soupeřkou z Tábora, kterou porazila před limitem na ippon. O prvenství svedla vyrovnanou bitvu s další z oddílovou kolegyní Alenou Vojtovou. Fuksové se v polovině zápasu podařil chvat tai otoši oceněným yuko a vedení do konce udržela. Celkově podala výborný výkon, nezalekla se soupeřek s „vyššími pásky“, vycházela z pevné obrany a úspěch je jí odměnou za snahu na tréninku.

Alena Vojtová prokázala velké zlepšení. V prvním utkání proti soupeřce s vyšším páskem zabojovala, byla aktivnější, nepustila jí do žádné akce a sama bodovala. Ve vyrovnaném boji o celkové první místo podlehla, ale bojovala až do konce, stříbrná medaile jí jistě potěšila.

Na druhém místě skončil i Tomáš Pikora, který v prvním kole odvracel vysoké vedení soupeře wazari. Zápas vyhrál perfektním provedením chvatu sei nage. Další dvě výhry ho posunuly do finále. Tam se však proti nečistě bojujícímu domácímu závodníkovi neprosadil a těsně prohrál.

Martin Kudrna získal bronz, vyhrál všechny čtyři zápasy ve skupině. Všechny po výborném boji na ippon před limitem. V semifinále se mu však nepodařilo zablokovat nástup soupeře a prohrál.

Bronz vybojoval i Jan Pikora, který ve skupině po dvou výhrách prohrál boj o první místo s Moravcem z Vršovic. V semifinále držel dlouho vyrovnaný boj s favorizovaným Maškem a odešel poražen až po boji.

Blízko medailí byli i další. Jiří Sládek dvakrát vyhrál a rozhodující utkání o medaili bylo nerozhodné až do konce, pro soupeře rozhodla jeho větší aktivita.

Josef Chmel obsadil páté místo. Ve skupině dvakrát vyhrál a jako jediný, krásným chvatem tani otoši porazil na ippon pozdějšího celkového vítěze, který všechny ostatní soupeře porazil před limitem.

ALEŠ PIKORA