Zlato vybojovali Ondřej Fanta (kategorie mužů), Petra Králíčková, Barbora Křížková a Markéta Nováková (ženy), Jakub Ortinský (dorost), Jiří Sládek (mladší žák) a Alena Vojtová (mladší žákyně).

Ondřej Fanta (jediný benešovský zástupce v kategorii mužů) si v prvním kole hladce poradil s Primasem z Kladna a oplatil mu porážku z loňského mistrovství. Ještě rychlejší průběh mělo druhé kolo, kde během úvodní čtvrt minuty porazil soupeře z Příbrami. V semifinále také před limitem přešel přes Tintěru z Kralup. Finálový soupeř, Klouda z Neratovic, na počátku Fantu zaskočil a získal vedení wazari. Ondra však stupňoval úsilí a mistrně využil zaváhání soupeře k použití chvatu tomoe nage oceněným vítězstvím před limitem na ippon.

Podobně na jedničku si vedla i Petra Králíčková. Rychlé nástupy soupeřky nestíhaly blokovat a Petra ukončovala zápasy držením před vypršením časového limitu.

Výborný výkon podal i Jiří Sládek, který v prvním kole po boji porazil dalšího z benešovského judistu Vláďu Vintera. V rozhodujícím zápase nastoupil Sládek proti Dvořáčkovi z Kamenice. Byl aktivní a silnějšího soupeře předčil v bojovnosti i rychlosti. V polovině zápasu se mu podařil chvat o goši, za který získal ippon a vítězství před limitem.

Druhá místa získali Tomáš a Jan Pikorovi, Láďa Kofnovec a Martin Kudrna. Tomáš Pikora porazil první čtyři soupeře na ippon před limitem. Lepší byl i v posledním zápasu, který však „otočili“ chybující rozhodčí, když Tomášův hod nesmyslně ohodnotili pro soupeře. Láďa Kofnovec podal výborný výkon. První zápas po boji těsně prohrál, ale další soupeře jasně předčil. Byl bojovný a nechyboval v obraně. Martin Kudrna a Jan Pikora (starší žáci) bojovali úspěšně mezi dorostenci. Oba porazili úvodní soupeře na ippon. Martin však v rozhodujícím boji o prvenství nezachytil útok soupeře a prohrál držením. Jan se v rozhodujícím zápasu snažil nastupoval do chvatů, ale to na silnějšího soupeře nestačilo.

Třetí místa obsadili Viktorka Fuksová, Vašek Šílený a Vláďa Vinter.

Fuksová nešťastně prohrála úvodní zápas, v dalším již byla úspěšná. Při rovnosti počtu vítězství prvních tří závodnic ji na třetí místo odsoudil nejhorší poměr pomocných bodů.

Vašek Šílený porazil dva soupeře, mimo jiné i pozdějšího vítěze kategorie. Nevzdával žádný boj a prokázal velké zlepšení.

Vláďa Vinter bojoval statečně, zejména jeho druhý souboj byl vyrovnaný až do samého závěru.

Adam Žďárský obsadil páté místo, když v prvním kole podlehl pozdějšímu vítězi, v opravách si vítězstvím vybojoval účast v bojích o medaile, ale tam po boji podlehl.

Družstvo žen SKP Benešov se stalo přebornicemi kraje.

„Velmi se nám dařilo a věříme v úspěch i v další části mistrovství, které budeme hostit u nás v Benešově,“ čeká další medailové žně trenér Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA