Nejúspěšnějším judistou v klubu byl v roce 2010 Tomáš Pikora, který vyhrál 17 turnajů (z dvaceti) a zvítězil ve 64 zápasech. Druhé místo obsadila Andrea Maršíčková a třetí byla Nikola Straková.

Z mistrovství České republiky přivezli Benešovští jen jednu medaili. Mezi mladšími žákyněmi stanula na bronzovém stupínku Andrea Maršíčková. Další závodníci vybojovali umístění v první „desítce“. Barbora Křížková, Nikola Straková a Adam Vojta páté místo, Martin Kudrna sedmou příčku a Monika Nováková sedmou a devátou pozici. Nikola Straková se jako členka družstva žen Sokola Vršovic stala mistryní České republiky.

Benešov byl nejlepší

Na přeborech Středočeského kraje, po sečtení výsledků všech věkových kategorií od mláďat přes žákovské, dorostenecké, juniorské až po dospělé v hodnocení celkem 26 oddílů, Benešov podruhé v historii zvítězil. Nejúspěšnější byla Monika Nováková, která zvítězila v kategoriích dorostenek i juniorek a mezi ženami obsadila druhé místo. Družstva mužů a žen se stala přeborníky kraje. Celkem vybojovali borci od Konopiště 16 přebornických titulů.

Vysoce byl i hodnocen 17. ročník turnaje, který tradičně pořádají v Benešově pro nejmladší kategorie. Bojovalo zde více jak 200 závodníků a závodnic z 30 oddílů z Čech.

Mládežnické družstvo obhájilo s velkou převahou putovní „Podbrdský pohár“ v Berouně a obsadilo třetí místo v celoroční „Kralupské minilize“.

Mezi úspěšné akce lze určitě počítat i pořádání republikového semináře rozhodčích, který se uskutečnil na tatami v ZŠ Dukelská.

Počtvrté Benešov pořádal letní soustředění, které organizoval jako příměstské se závěrečným „cyklovíkendem“. Pro členy a jejich rodiče uskutečnili čtvrtý ročník předvánoční soutěže rodinných týmů.

Trenérské obsazení se stabilizovalo i díky obětavosti všech trenérů a zapojením starších závodnic při výcviku nejmladších členů. Oddíl měl na konci roku 150 členů.

Díky pochopení vedení ZŠ Dukelská dále zlepšujeme podmínky pro trénování i pořádání sportovních akcí.

„Při pokračující generační výměně, kterou náš oddíl prochází, nás těší, že se začínají prosazovat naši mladí závodníci a závodnice v kategoriích před žákovských. Ve snaze dát šanci všem zájemcům jsme rádi, že celkem 92 závodníků a závodnic se vydalo na minimálně na jeden turnaj. Mládežnickou základnu nám „závidí“ i mnohem větší oddíly,“ má radost trenér a zároveň funkcionář klubu Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA