Celkové výsledky byly poznamenány nepochopitelnou úpravou soutěžního řádu, kterou si provedla ředitelka soutěže. Při shodném počtu vítězství byl dalším kriteriem poměr pomocných bodů. Tím poškodila zejména Claudii Grewe, která po dvou vítězstvích nad kluky měla zvítězit, ale podle „vršovických pravidel“ skončila až třetí.

Tomáš Pikora si s pravidly nemusel lámat hlavu, všechny soupeře porazil na ippon před limitem. Zejména jeho chvat ko soto gari, kterým porazil domácího soupeře byl ukázkový, kdy ho vyhodil vysoko do vzduchu a potom na „celé záda“.

Druhá místa vybojovali Lucka a Katka Dvořákovi, Míša Růžičková, Udo Grewe, Veronika Lányová, Alžběta Dědová a Ondra Tichý. Lucka a Katka Dvořákovi, obě porazily dva kluky a podlehly až ve finále po vyrovnaném boji. Míša Růžičková opět hýřila aktivitou, vytrvale útočila a jen těsná sporná prohra ve finále ji připravila o celkové vítězství.

Udo Grewe třikrát zvítězil a jako jediný vydržel vzdorovat pozdějšímu vítězi kategorie po celý zápas. Veronika Lányová se turnaje zúčastnila po dlouhé době a i ona byla blízko zlata. Vybojovala tři vyrovnané zápasy, dva kluky porazila a v posledním odešla těsně poražena. Alžběta Dědová sbírá první zkušenosti, ale stříbrná medaile jí jistě povzbudí. Ondra Tichý opět vítězil technickými podmety, ale těžko se srovnával s agresivním pojetím pozdějšího vítěze. Třetí příčku obsadili Pepík Kahoun a na turnajích debutující Adam Hanuš. „Vršovická pravidla“ odsunula z medailových pozic Tadeáše Svejkovského. Statečný výkon podali i Adam Weiss a Jaromír Hedvik, kteří obsadili čtvrtá místa.

ALEŠ PIKORA