Nikola měla tentokrát těžký los. Hned v prvním kole se střetla s jednou z favoritek, Neužilovou z Vršovic. Nikole patřil úvod a postupně se jí podařilo zatlačit soupeřku do defenzivy a ta jen s obtížemi odvracela útoky benešovské závodnice. V polovině Straková úspěšně zaútočila chvatem harai goši, který rozhodčí ocenili vysokým vedením na wazari, následně přešla do boje na zemi, kde zvítězila držením.

V semifinále Nikola bojovala s pozdější mistryní Bláhovou z Mohelnice. Straková útočila, ale soupeřka využila několika jejich drobných chyb a bodovala. Nikola se potom proti její úporné obraně neprosadila a těsně prohrála.

V boji o třetí místo se postavila proti své věčné rivalce Kvasničkové z Nového Bydžova. Jejich souboj byl reprízou boje o bronz z předloňského mistrovství. Strakové opět patřil úvod a brzy získala vedení na yuko. V polovině zápasu však Nikola neodblokovala nástup soupeřky, která se ujala vysokého vedení na wazari. Benešovská judistka se však nevzdala, stupňovala úsilí a nutila soupeřku k chybám. V poslední minutě si dravým nástupem a perfektním provedením chvatu uči mata vybojovala vítězství před limitem na ippon, a tím bronzovou medaili.

Blízko medaili byla i Petra Králíčková, která v prvním kole nastoupila proti Kopečné z Polné. Zápas se pro Petru nevyvíjel dobře. Soupeřka byla aktivnější a bodovala. V polovině zápasu však Králíčková potrestala nedůsledný nástup soupeřky, který „okontrovala“, získala vedení wazari, za následné držení druhé wazar,i a tím vítězství na ippon před limitem. V dalším kole však benešovská judistka nestačila na jednu z favoritek Coufalovou z Vršovic. I v utkání o třetí místo nebyla Králíčková úspěšná. Proti silové soupeřce se snažila prosadit technikou, ale nebyla úspěšná. Po prohře obsadila páté místo.

Muži Benešova již úspěšní nebyli. Ondra Fanta v prvním kole vybojoval vyrovnaný souboj, ale s nešťastným koncem. Prohrál těsně, ale jeho soupeř nebyl v dalším kole úspěšný a Fantu do oprav „nevytáhl“. Podobný osud měl i Luboš Louda. I on po prohře v prvním kole v turnaji skončil.

Kralupská miniliga

Družstvo nejmladších judistů a judistek SKP Benešov získalo v celoroční Kralupské minilize třetí místo. Jen o pouhé dva body, což představuje jediný vyhraný zápas, zaostali za družstvem Vršovic. Z benešovských judistů obsadili ve finálovém posledním kole první místo Tadeáš Svejkovský, Láďa Kofnovec a Tomáš Pikora. Druhé místo získali debutující Adam Weiss (nečekaně výborný výkon), Petr Pokorný, Míša Růžičková, Vašek Šílený a Vojta Jonák. Třetí místo brali Vláďa Vinter, Katka Dvořáková, Pepík Kahoun a Vojta Kubias. Mimo stupně vítězů tentokrát skončili Lucka Dvořáková, Ála Vojtová, Tomáš Smetana (poprvé na soutěžním turnaji), Jirka Sládek a Kuba Maršíček.

Z jednotlivců v celoročním bodování vybojovali Jirka Sládek a Tomáš Pikora za čtyři vyhrané turnaje „poháry vítězů miniligy“. Velké zlaté medaile vybojovali Vojta Jonák a Vašek Šílený. Stříbrné medaile získali Pepík Kahoun a Udo Grewe. Bronzové medaile si odvezli Claudie Grewe, Ondra Tichý a Tadeáš Svejkovský.

Benešovský mladý potěr získává především zkušenosti. Proto je nejcennějším úspěchem, že benešovské výpravy byly vždy nejpočetnější, což dává naději do budoucna.

ALEŠ PIKORA