V Praze na turnaji USK cup byl ze čtveřice nejúspěšnější Adam Vojta, který vybojoval zlatou medaili. V prvním kole sice těsně podlehl, ale další dva soupeře porazil jednoznačným výsledkem – na ippon. Při shodném počtu vítězství rozhodl pro Vojtu lepší poměr pomocných bodů. Vítězství na takovém turnaji je jeho zatím největším úspěchem.
Martin Kudrna obsadil páté místo, když po úvodní těsné prohře se v „opravách“ probojoval až do utkání o třetí místo. Tady se mu už nedařilo a prohrál.
Jan Pikora vyhrál úvodní zápas prvního kola. Ve druhém podlehl soupeři z Ostravy a i v opravách prohrál, byť těsně rozhodnutím rozhodčích, a umístil se na deváté příčce.
Dominik Jonák skončil v prvním kole, když jeho soupeř ve druhém kole prohrál a benešovského judistu do oprav nevytáhl.
V Kolíně vybojovala benešovská šestnáctičlenná výprava páté místo z celkem dvanácti družstev. Zlaté medaile zde vybojovali Jiří Sládek, Andrea a Michal Maršíčkovi.
Jiří Sládek hned v prvním kole porazil na ippon krásným hodem soupeře z Pardubic, který měl o dva stupně vyšší pásek. I v dalších zápasech vítězil před limitem a zejména jeho závěrečné výhra nad soupeřem o hlavu vyšším bylo ukázkou vítězství techniky nad silou.
Andrea Maršíčková vyhrála i v kategorii mláďat, kde mimo soutěž porazila dvě soupeřky o váhu výš. Na závěr jen těsně prohrála v dodatečném utkání se soupeřkou o dvě váhy těžší, když ji od vítězství dělily jen tři vteřiny, o které potřebovala udržet soupeřku v držení déle.
Michal Maršíček také mimo soutěž bojoval mezi mláďaty, kde dva o váhu těžší soupeře porazil a i zde by bodoval.
Ve velmi „široké“ váhové kategorii 30 – 34 kg mláďat bylo celkem 16 závodníků rozděleno do čtyř skupin, z kterých dále postupovali dva nejlepší do vyřazovacích bojů.
Benešovští judisté si vedli dobře dále postupovali Václav Šílený, Vojtěch Kubias a Tomáš Pikora. Jen Vojta Jonák skončil ve skupině třetí.
Do semifinále postoupil už jen Tomáš Pikora, který tam svedl více než vyrovnaný souboj s podstatně těžším soupeřem. Po konečném nerozhodném stavu se rozhodčí po dlouhé poradě přiklonili k soupeři a Pikora obsadil třetí místo.
Další bronzové příčky vybojovali Ladislav Kofnovec a Pavla Šílená. Kofronec také postoupil z bojů ve skupinách do semifinále, kde byl nad jeho síly pozdější vítěz. Šílená porazila dvě soupeřky a podlehla jen protivnicím, které byly o hodně zkušenější.
Statečný výkon podali i další Ondřej Tichý, (kterého na čtvrté místo odsunul nejhorší poměr pomocných bodů), Michael Kofnovec, Tadeáš Svejkovský, Claudie a Udo Grewe, Pepík Chmel a Alenka Vojtová.

ALEŠ PIKORA