Cena AC Čimelice

V sobotu 21. března se 276 mladších žáků a žákyň zúčastnilo soutěže v Čimelnicích. Naše malá šestičlenná výprava se mezi početnějšími družstvy rozhodně neztratila a obsadila 13 místo. Zlatou medaili vybojoval Honza Pikora, který ve finále porazil dalšího našeho zástupce Martina Kudrnu. Dominik Jonák a Andrejka Maršíčková vybojovali třetí místo. Anička Dědová a Míša Maršíček obsadili čtvrtá místa.

VC Litoměřic

V neděli 29. března se v Litoměřicích konal druhý letošní kvalifikační turnaj pro Mistrovství ČR. Jediným naším medailistou je Míša Maršíček, který v nejlehčí kategorii obsadil třetí místo. Adam Vojta byl velmi blízko medaili, když ho na nepopulární čtvrté místo, při shodném počtu dvou výher, odsunul nejhorší poměr pomocných bodů. Jakub Ortinský obsadil v těžké kategorii páté místo, když se těžko prosazoval proti těžším soupeřům. Těžké soupeřky měly i Hanka Kuthanová, Andrejka Maršíčková a Anička Dědová. V nabité váze do 46kg se na 9.místo probojval Martin Kudrna. Dominik Jonák po úvodní výhře ve druhém kole prohrál a vzhledem k tomu, že soupeř byl v dalším kole poražen pro Dominika turnaj skončil. Podobně si vedl i přes velkou snahu Pepík Chmel. Pro všechny naše účastníky byl turnaj jistě ponaučením.


Judo SKP Benešov – 2. kolo Miniligy v Kralupech nad Labem přípravek a mláďat

Dne 28. března se 12 benešovských judistů a judistek (kategorie: přípravka a mláďata) zúčastnilo 2.letošního kola miniligy v Kralupech na Vltavou.
V kategorii přípravka vybojovali první místo: Udo Grewe a Lucie Bartůšková. Udo vyhrál nad dvěma soupeři nádherným chvatem O soto gari. Třetí zápas vyhrál na držení. Lucka oba dva zápasy zvítězila s převahou a vždy hodila soupeře před ukončením zápasu. Druhé místo v této kategorii obsadili: Filip Bartůšek , Adam Prchlík a Jakub Mravec. Adam první zápas zvítězil hodem O soto gari a ve druhém udržel soupeře na zemi (kesa gatame). Poslední zápas bohužel prohrál, ale k vítězství mu chyběly pouze 2 vteřiny k udržení soupeře na zemi. Filip v prvním zápase hodil soupeře během pěti sekund a to na ipon chvatem O soto gari. Druhý zápas byl velmi těžký, vyrovnaný, ale rozhodnutím rozhodčího vyhrál na ipon. Jakub v prvním zápase zaváhal, ale ve druhém zápase zvítězil na ippon (udržel soupeře v držení) a ve třetím zvítězil na juko. Josef Kahoun ze tří zápasů vyhrál jeden a to na wazari a obsadil tak třetí místo. Třetí místo také obsadila Claudia Grewe. Dalším závodníkem v kategorii přípravka byl Jaromír Hedvik, který obsadil čtvrté místo.
V kategorii mláďat se zúčastnili čtyři judisté. První místo obsadil Jiří Sládek, který nenašel mezi soupeři konkurenta a ve všech zápasech zvítězil nádhernými hody na O goshi (na levnou stranu), kterým překvapoval soupeře. Vašek Šílený také vybojoval první místo. Ve dvou zápasech zvítězil na rozhodnutí rozhodčího, zápasy byly vyrovnané, ale díky velké aktivitě zvítězil Vašek na jeden bod. Ve třetím zápase předvedl krásné O uči gari . Vojta Jonák obsadil druhé místo. Zaváhal pouze v jednom zápase, kde neodblokoval nástup soupeře a byl hozen na juko. Ondra Tichý se umístil na třetím místě. V obou dvou zápasech předvedl vyrovnaný boj, ale v posledních vteřinách podlehl soupeřovi.