Maršíčková v prvním kole nastoupila proti soupeřce z Polska, která začala razantně, ale Andrea zaútočila v pravý čas, soupeřku zablokovala a bleskovým chvatem zápas ukončila před limitem vítězstvím na ippon. V dalším zápase se slovenskou protivnicí již úspěšná nebyla. Při shodném konečném stavu prvních tří závodnic došlo na rozvažování a to rozhodlo o konečném pořadí – Maršíčková obsadila třetí místo.

Bartůšková vyhrála bronz na ippon

První medaili z vrcholného turnaje si odvezla i Lucie Bartůšková, která měla v úvodním kole těžký los. Soupeřky s o tři stupně vyšším pásem se Lucka nezalekla, dynamickým pojetím k ničemu protivnici nepustila a sama bodovala chvatem v postoji i držením v boji na zemi. Stejně před limitem vyřídila i další soupeřku ve čtvrtfinále. V semifinále sice proti zkušené soupeřce a pozdější vítězce kategorie úspěšná nebyla, ale vše si vynahradila v boji o bronz. Ten zvládla na výbornou a vyhrála na ippon před limitem.

Blízko medaile byly i další benešovské judistky Lucie Dvořáková a Míša Houdková, jenž obsadily pátá místa. Dvořáková vyhrála úvodní kolo, v dalším zápase byla poražena, ale dvěma výhrami v opravných bojích si vybojovala účast v zápase o bronz, kde však odešla těsně poražena.

Houdkové zhatilo sen o medaili zranění

Stejně si vedla Míša Houdková. Úvod zvládla a díky aktivitě se probojovala do semifinále, kde nejen prohrála, ale ještě se zranila. I s tímto handicapem nastoupila do boje o medaili, avšak zranění ji nedovolilo bojovat naplno a zápas prohrála.

Snažili se i další. Viktorie Fuksová v úvodu vysoko prohrávala se soupeřkou s o tři stupně vyšším páskem, ale zabojovala a soupeřku porazila na ippon perfektním chvatem. Jenže další dvě prohry ji odsunuly na deváté místo.

Petr Pokorný také zvládl první kolo, když i on doháněl vedení soupeře. To se mu podařilo, ale prohra v dalším kole pro něho znamenala stop v turnaji.
Jan a Tomáš Pikorovi, Kateřina Myslivcová, Pavlína Pokorná, Jan Houdek, Adam Žďárský, Lukáš Novák a Jiří Sládek bojovali, ale skončili v prvních kolech.

ALEŠ PIKORA