Bramborová medaile stejně jako vloni

Z oddílu SKP judo Benešov se Mistrovství republiky v Teplicích zúčastnila jen Nikola Straková, která byla blízko medaile. Prvním kolem prošla hladce, když si se soupeřkou poradila během první minuty.
Druhé kolo bylo zlomové. Nikola dobře začala, po třech povedených chvatech vedla na 2 yuko a 1 wazari. Vedení však neudržela a zápas ztratila. Třetí utkání s pozdější vítězkou prohrála před limitem a stejně dopadla i poslední zápase. Soupeřka brzy vedla. Nikola se nevzdala, skóre vyrovnala, ale v závěru ji došly síly, soupeřka toho využila a benešovskou závodnici porazila. Straková tak stejně jako loni, obsadila nepopulární čtvrté místo, které je přesto úspěchem.

V Čáslavi cinklo dvanáct medailí

Šestnáct členů oddílu SKP judo Benešov se mezi 237 účastníky z 24 výprav se na 5. kole Polabské ligy neztratilo. Vybojovalo šest prvních, pět druhých a jedno třetí místo.
Suverénní výkon podal Jiří Sládek, který v nejtěžší kategorii vyhrál všechny čtyři zápasy, před limitem na ippon, včetně rozhodujícího finále, ve kterém soupeře v boji na zemi „uškrtil".
Stejně perfektní byl Roman Fuksa, který po dvou rychlých výhrách ve skupině, v následném KO pavouku stejně rychle „vyřídil" další dva soupeře. Zabojoval si až ve finále, ale i to skončilo jeho jasným vítězstvím.
Míša Houdková po vítězství ve své váhové kategorii si v mimosoutěžním utkání poradila vítězstvím na ippon před limitem i se soupeřkou z těžší váhy.
Jakub Maršíček porazil tři soupeře. Ve všech zápasech bojoval s velkým nasazením, díky kterému se mu podařilo protivníky „utahat".
Udo Grewe s přehledem obhájil vítězství ze třetího kola. Ve všech utkáních převyšoval soupeře v pohybu i síle.
Johana Kahounová neměla ve své kategorii soupeřku a statečně vzdorovala klukovi, soupeři v mimosoutěžním zápasu.

Pěti Benešákům se zalesklo stříbro

Blízko celkovému prvenství byli i další judisté z Benešova. Tomáš Pikora po třech výhrách (za první krásnou sei nagu, po které se soupeř „proletěl" vysokým obloukem mu tleskala celá hala) prohrál vyrovnané finále jen sporným výrokem rozhodčího po ukončení zápasu.
Jan Kahoun ke třem výhrám ve skupině přidal další dvě v pavouku a jen těsně odešel poražen z finále.
Josef Kahoun po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině postupoval dál z druhého místa. Další dva soupeře porazil před limitem. Finále bylo opakováním boje ve skupině. Josef byl aktivnější, ale soupeř těsně před koncem využil silové převahy a v boji na zemi ho porazil.
Katka Myslivcová první soupeřku porazila perfektním o uči gari ve třetí vteřině zápasu. Druhé utkání sice prohrála, ale v rozhodujícím boji o stříbro byla od začátku do konce lepší a po zásluze zvítězila.
Ondra Tichý si bleskově poradil s prvním soupeřem. V rozhodujícím utkání se však nedokázal prosadit proti vyššímu soupeři a prohrál byť jen těsně.

Družstvo skončilo na čtvrtém místě

Bronzovou medaili si za třetí místo odvezl Adam Filip, který porazil tři soupeře ve skupině a ve čtvrtfinále měl volný los. Semifinále bylo Benešovské, protože nastoupil proti Janu Kahounovi. Boj byl vyrovnaný, ale Kahoun byl o trochu lepší a do finále postoupil on.
Statečně se „prali" i další, ale ze skupin se jim nepodařilo postoupit. Bez medaile skončili Tomáš Stuchlík, Jirka Piskač, Lukáš Novák a Kryštof.
Benešovská výprava se v prestižní soutěži mezi 24 výpravami neztratila. Se ziskem 24 bodů skončili jen těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

ALEŠ PIKORA