V prvním kole nastoupila Maršíčková proti Kalfusové z Ústí nad Labem, dařilo se jí sice blokovat ostré nástupy soupeřky, ale sama se nedokázala prosadit. V polovině zápasu nejprve rozhodčí přiznali bodovanou akci benešovské závodnici, ale potom výrok obrátili ve prospěch soupeřky. Maršíčková bojovala, statečně nevzdala ani nasazené páčení soupeřky. Ze zápasu však odešla poražena, když Kalfusová zvýraznila své vítězství chvatem oceněným wazari v samém závěru zápasu.

Ipon dovedl Andreu Maršíčkovou ke zlatu

Do rozhodujícího zápasu nastupovala Maršíčková proti Vopálkové z Chlumce nad Cidlinou, obě se dobře znají z mnoha předchozích vzájemných zápasů. Soupeřka měla lepší úvod, byla jistější a dvakrát bodovala. Andrea však stupňovala úsilí, postupně se zlepšovala a vyrovnávala poměr sil. Rozhodující akce se jí podařila v polovině zápasu, kdy se vyhnula útoku Vopálkové a perfektním kontrachvatem ko soto gari oceněným ipponem zvítězila nejen v utkání, ale získala i ve vyrovnané soutěži mistrovský titul.

Benešovská judistka zasloužila uznání za statečnost v prvním utkání i bojovnost, se kterou nevzdala nepříznivě se vyvíjející další boj.

„Titul má jako odměnu i svědomitost v přípravě a její snahu stále se zlepšovat," měl radost benešovský trenér Aleš Pikora.

Andrea Maršíčková zlatem z Mistrovství České republiky navázala na mistrovský titul Nikoly Strakové z roku 2003.

Jan Pikora měl výborný vstup do turnaje. V prvním kole měl volný los a ve druhém si poradil s Amlerem z Plzně chvatem provedeným po 30 vteřinách od zahájení. Bylo to cenné vítězství nad soupeřem s vyšším páskem.

Ve čtvrtfinále narazil na pozdějšího finalistu. Benešovský judista se sice snažil, ale soupeř byl jasně lepší a porazil ho před limitem. V opravách bojoval s Vašinou z Brna. Pikorovi patřil úvod zápasu, když několikrát „dostal soupeře do úzkých". Ten však jeho tlak ustál a v polovině zápasu potrestal nedůsledný Honzův pokus o chvat kontrachvatem oceněným ipponem. Jan Pikora tak obsadil celkové 9. místo.

Jan Houdek měl obtížný los. V prvním kole mu byl soupeřem později stříbrný Václavek. Houdek vzdoroval, ale protivník několikrát bodoval a zápas ukončil držením v boji na zemi. Těžký protivník čekal benešovského judistu i v opravách – zkušený Lasík. Honzovi se dlouho dařilo blokovat nástupy soupeře, ale ten se prosadil chvatem v poslední minutě. A tak Houdek obsadil 11. místo.

Benešovskému odchovanci Martinovi Kudrnovi se nedařilo a skončil v prvním kole.

Dvě první místa v Neratovicích

V Neratovicích konalo tradiční randori kategorií přípravky, mláďata, mladší a starší žactvo. Nejúspěšnějšími z benešovské osmičlenné skupiny byli Roman Fuksa a Jakub Maršíček.

Fuksa nenašel ve své váhové kategorii vážnějšího soupeře a všechny tři zápasy ukončil před časovým limitem. Maršíček také předvedl výborné výkony. V obou zápasech, po perfektním přechodu do boje na zemi, vítězil pevným držením. Oba si zaslouženě odvezli první místa.

Stříbrné medaile brali Jan a Josef Kahounovi. Jan v úvodním utkání velmi těsně podlehl svému soupeři, když o vítězi rozhodl rozhodčí, který se přiklonil na stranu soupeře. Další dvě utkání benešovský judista zvládl bez problémů a soupeře „odházel" na ipon. Josef také v prvním zápase prohrál po velké bitvě, kterou rozhodla chyba, kterou soupeř dokázal využít. Zbylá dvě utkání Josef Kahoun zvládl a vyhrál držením.

Tři bronzy

Třetí místo získali Johana Kahounová, Petr Havlík a Lukáš Novák.

Kahounová úvodní zápas ukončila v prvních vteřinách zápasu, kdy svou soupeřku hodila chvatem o soto gari. Ve zbylých dvou utkání bojovala s kluky, kteří byli nad její síly. Petr Havlík se v prvních dvou zápasech rozkoukával, čehož soupeři využili. V posledním zápase se benešovskému judistovi povedlo okontrovat nástup soupeře a hodit ho na ipon. Lukáš Novák měl z benešovských judistů nejvíce zápasů – pět. „Rozjezd" byl z Novákovy strany pomalejší. První dva zápasy prohrál svými chybami. V ostatních třech zápasech již nezaváhal. Zejména zápas s Vrabcem z Báště ukončil ukázkovým hodem tomoe nage.

Čtvrté místo obsadila Katka Myslivcová, která musela bojovat s chlapci. Ve všech utkáních byla Katka aktivnější, ale silová převaha na straně kluků zvítězila. I přesto jednou vyhrála.

ALEŠ PIKORA, VERONIKA JANOUDOVÁ