V posledním finálovém kole vybojovali benešovští bojovníci čtyři první, pět druhých, tři třetí a jedno čtvrté místo.

První místo vybojovali Udo Grewe, Petr Pokorný, Jakub Maršíček a Ondřej Božovský. Ten vybojoval nečekané prvenství, když se mu dvakrát podařilo porazit zkušenějšího protivníka zejména díky velké nebojácnosti a bojovnosti.

Udo Grewe podal suverénní výkon ve všech zápasech dominoval a ukončil je před limitem vítězstvím na ippon.

Petr Pokorný nejdříve porazil po boji Claudii Grewe a potom si poradil i s dalšími soupeři i on si vítězství určitě zasloužil.

Jakub Maršíček sice v prvním zápase podlehl, ale v dalších již nezaváhal a vyhrál je před uplynutím celkového času pěknými hody. Při rovnosti počtu vítězství pro Jakuba rozhodlo jeho vítězství ve vzájemném zápasu s dalším benešovským judistou Matějem Gruberem. Ten ve vyrovnané skupině obsadil druhé místo, které si zajistil krásným vysokým hodem o goši v posledním zápasu. I on nahrazoval nedostatek zkušeností velkou bojovností.

Další druhá místa získali Josef a Jan Kahounovi, Roman Fuksa a Michal Růžička. Kahoun a Fuksa byli jen krůček od celkového vítězství, v rozhodujících zápasech vedli, ale na konci odešli těsně poraženi.

Statečně se s kluky praly Claudie Grewe a Lucie Bartůšková, které obsadily třetí místa. Obě se snažily prosadit technicky proti silovým soupeřům což se jim i částečně podařilo. Bronz bral i Jakub Růžička.

Matyáš Danko skončil sice na čtvrtém místě, ale i on jednoho soupeře porazil - ve vyrovnané skupině to byl pozdější vítěz.

Po finále byli vedle soutěže družstev vyhodnoceni i jednotlivci za celoroční bodování. Roman Fuksa a Petr Pokorný získali vedle zlatých medailí i poháry za čtyři vyhrané turnaje. Zlatou medaili si odvezl i Jakub Maršíček.

Stříbrné medaile si odvezli Josef a Jan Kahounovi a Udo Grewe.

Velké bronzové placky a si vybojovaly Claudie Grewe a Lucie Bartůšková.

Celkově velmi úspěšné vystoupení benešovského mládí je příslibem do budoucna.

ALEŠ PIKORA