V kategorii mláďat vybojovali první místa sourozenci Claudie a Udo Grewe. Proti Claudii stanuly dvě soupeřky. Ani jedna si však s benešovskou závodnicí nedokázala poradit. První Grewe udržela v držení a druhou porazila na ippon chvatem o-uči-gari.

Udo nastoupil v pěti zápasech. První dva soupeře překvapil dobře nasazeným chvatem eri-seoi-nage. V následujících utkání odvedl výbornou práci v boji na zemi a zvítězil držením.

Stříbrnou medaili si odvezl Roman Fuksa. Jeho váhová kategorie byla rozdělena do třech skupin. Roman ve své skupině obsadil druhé místo a postoupil do bojů o medaile, kde porazil další dva soupeře (o-goši, držení). Finále bylo velice vyrovnané. Ani jeden ze závodníků nezískal bod, o vítězství soupeře rozhodli rozhodčí.

Pokorný skončil třetí

V další váhové kategorii, která byla také rozdělena do skupin, se sešli Petr Pokorný a Jakub Maršíček. Pokorný své dva soupeře hodil na harai-goši. V jednom utkání však nezvítězil a ze skupiny postoupil ze druhého místa. V dalším zápase si nepohlídal soupeřův nástup a prohrál. Obsadil tak třetí místo.
Maršíček porazil svého soupeře hodem na chvat harai-goši. V dalších zápasech se mu však nepodařilo zvítězit, ve skupině obsadil třetí místo a nemohl se už zúčastnit bojů o medaile.

Stejně dopadla i Míša Růžičková, které ve skupině porazila jednu soupeřku držením. Další utkání se nevyvíjela podle představ a Míša nepostoupila dál.

Mladší žáci brali tři stříbra

V kategorii mladších žáků a žákyň vybojovali stříbrné medaile Tomáš Pikora, Viktorie Fuksová a Jirka Sládek. Pikora předvedl chvat ko-soto-gari a vyhrál. Další utkání vždy ukončil před časovým limitem. Ve finále se ale dostal do držení, ze kterého se mu nepodařilo utéct.

Fuksovou sice v úvodním utkání soupeřka hodila na chvat uči-mata, ale v dalších zápasech nedala soupeřkám šanci a zvítězila vždy na ippon.

Sládek měl výborný start. V prvních třech utkání hladce porazil soupeře – dva udržel a jednoho hodil na o-goši. Během posledního utkání, ve kterém byl aktivnější, se zranil, což mu nedovolilo zápas dokončit.

Bronzovou medaili vybojoval Václav Šílený, když ze čtyř utkání zvítězil ve dvou. Na soupeře s Chlumce předvedl ukázkové provedení chvatu tai-otoshi. Ve druhém utkání byl aktivnější, a proto právem získal jeden bod rozhodnutím rozhodčích. Třetí místo získali i Láďa Kofnovec a Alena Vojtová.

Martin Kudrna se soupeři zametl

V kategorii starších žáků a žákyň bojovali tři judisté Benešova: Andrea Maršíková, Michal Maršíček a Martin Kudrna.

Maršíková neměla ve své váhové kategorii soupeřku. Obsadila první místo, ale protože to bylo bez boje, souhlasila se zařazením do jiné kategorie, kde startovala mimo soutěž. Zde již měla tři soupeřky, které však s přehledem porazila.

Maršíček se na tatami postavil dvakrát. Ačkoliv se velice snažil, soupeři byli tentokrát lepší, přesto obsadil třetí místo.

Zlatou medaili pro Benešov vybojoval Kudrna. Nad prvním soupeřem zvítězil škrcením, druhého hodil chvatem tai-otoshi a v následném boji na zemi nasadil držení. Poslední utkání bylo velice vyrovnané. Martin měl však více nástupů než soupeř, a proto byl rozhodčími jednoznačně označen za vítěze.

VERONIKA JANOUDOVÁ