Tomáš Pikora měl výborný vstup, polského soupeře v prvním kole předcházel v nástupech, a i když se těžko vyrovnával s jednostranným úchopem, bezpečně zvítězil. Ve druhém kole se nezalekl slovenského soupeře s o dva stupně vyšším páskem. Povedlo se mu pět hodů a jen díky „malé odvaze" rozhodčího vydržel soupeř až do konce. Ve třetím kole dlouho vzdoroval pozdějšímu vítězi Mokosovi ze Slovenska, ale soupeř ho porazil chvatem v poslední minutě. Souboj Pikorovi sebral hodně sil, které mu poté chyběly v opravách. Tam až do poslední minuty vzdoroval úřadujícímu mistrovi ČR a nakonec obsadil deváté místo.

Jiří Sládek také začal výborně. V prvním kole zaskočil favorita kategorie a perfektně provedeným chvatem ukončil utkání po půl minutě boje. Ve druhém kole se proti pozdějšímu finalistovi nedokázal prosadit. V opravách s polským soupeřem nezačal dobře, soupeř bodoval. Jirka stupňoval nasazení, protivník byl pasivní, ale vedení udržel, a tak Sládek obsadil také deváté místo.

Andrea Maršíčková se snažila, ale prohra v prvním kole pro ni znamenala brzký konec.

Druhý den pokračoval v Brně Český pohár. V mladších žácích dosáhl Kuba Maršíček na sedmé místo. V úvodním utkání se zalekl ne zcela razantního soupeřova nástupu a ocitl se v držení. Ve druhém duelu si však zvedl náladu. Aktivnějšího soupeře předcházel v nástupech, které kontroval. V jednom případě získal vedení na wazari, které udržel až do konce. Ve třetím zápase z přemíry snahy chyboval a soupeř toho využil.

Josef Kahoun bojoval ve velmi početné kategorii mladších žáků (do 42 kg), ve které bylo 40 závodníků. Začal velmi dobře. Prvního soupeře nepustil do větší akce a sám v polovině utkání bodoval. Ve druhém zápase byl v úvodu trestán. Při pokusu o nožní techniku byl navíc soupeř rychlejší a Pepu hodil na ippon. V opravných bojích působil Kahoun jistě, ale žádný z nástupů nepřinesl bodové ohodnocení, zatímco protivník bodoval yukem. To benešovský judista nesmazal a cesta turnajem pro něj skončila.

Starší žákyně Kačka Myslivcová obsadila sedmé místo. Do soutěže vstoupila suverénně a první utkání ukončila do půl minuty dvěma hody ohodnocenými wazari. Poté však prohrála. V „pavouku" o třetí místo nejprve hladce zvítězila držením, poté však po vyrovnaném boji prohrála s Hánovou z USK Praha, když si v závěru nepohlídala úchop soupeřky, který byl ohodnocený yukem.

Lukáš Novák obsadil deváté místo. V prvním zápase prohrál krásným hodem uči mata. V „opravách" vyhrál na ippon kombinací chvatů, ale následně „padl" a skončil.

Petr Pokorný a Aleš Míka nebyli úspěšní a turnaj pro ně skončil hned na začátku. 

ALEŠ PIKORA, PETRA KRÁLÍČKOVÁ