V prvním kole se domácí judisté postavili proti Berounu. V prvním utkání si Martin Kudrna rychle poradil se soupeřem, kterého hodil na konci první minuty na ippon. V následujícím zápase „ostaršený dorostenec" Tomáš Pikora nedal žádnou šanci protivníkovi s o dva stupně vyšším páskem. První body získal za chvat v postoji a zápas ukončil držením na zemi.

Třetí bod přidal Josef Chmel, který vedení získal kombinací chvatů a ukončil zápas kontrachvatem před limitem na ippon. Čtvrtý bod vybojoval Jan Cimbůrek, který měl od začátku jasnou převahu.

V další váze do 90 kilo se Vladymyr Fesenko snažil, na chvíli dostal soupeře do držení, ale ten využil zkušeností a benešovského judistu porazil. Ve váze do 100 kilo si Rosťa Lukš bleskově poradil s protivníkem, jehož hodil v patnácté vteřině. A jelikož neměli domácí v nejtěžší váze zastoupení, celkově zvítězili 5:2.

Utkání s Kralupy bylo dramatičtější. V nejlehčí váze do 60 kilo bodoval Michal Maršíček. Martin Kudrna v dalším utkání bojoval, ale soupeř byl nad jeho síly. Za nerozhodného stavu 1:1 nastoupil Jan Pikora proti bývalému juniorskému reprezentantovi Štropovi. Byl aktivnější, bodoval a vedení s přehledem udržel až do konce.

V dalším dramatickém zápase porazil Cimbůrek po velkém boji vyššího soupeře a zvýšil vedení Benešova na 3:1. Ve váze do 90 kilo Fesenko překvapil, když se nezalekl o mnoho zkušenějšího soupeře. Pevným úchopem si připravil chvat, kterým ukončil zápas před limitem. Lukš navýšil domácí vedení na 5:1. V poslední váze nad 100 kilo zástupce Benešov opět neměl, přesto vyhrál 5:2.

Benešovské družstvo celkově zvítězilo a získalo hlavní cenu od Pivovaru Ferdinand.

ALEŠ PIKORA