Matěj Benák podal výborný výkon, porazil postupně čtyři soupeře z nich tři měli vyšší pásek. Dvakrát zvítězil vysokým vedením na wazari a dva zápasy ukončil před časovým limitem vítězstvím na ippon. Žádnému ze soupeřů se na něho nepodařila bodovaná akce.

Katka Myslivcová si hladce poradila s prvními dvěma soupeřkami, které jí nevydržely vzdorovat více jak polovinu zápasu. V souboji o prvenství musela dohánět vedení soupeřky. V boji na zemi se vymanila z držení a sama nad soupeřkou zvítězila díky držení.

Tomáš Pikora postupoval rychle, první dva soupeře porazil v první půl minutě zápasů. Až třetí „vydržel" až do konce, přesto ho měl Tomáš ve své moci a vyhrál bezpečně na wazari.

Míša Houdková si také před Českým pohárem „dobře zatrénovala". V prvním kole se střetla s kamarádkou Alenou Vojtovou. Obě dívky spolu trénují a proto bylo jejich střetnutí dlouho vyrovnané. Míša zápas rozhodla rychlým nástupem v poslední půl minutě. Další Houdkové zápasy měly jednoznačný průběh, když vždy zvítězila před limitem na ippon.

Bratři Bobokové získávali zkušenosti

Alena Vojtová po prohře s Houdkovou již v dalším průběhu turnaje nezaváhala a zajistila si druhé místo. Andrea Maršíčková také na úvod prohrála, trochu překvapivě s defenzivně bojující Martynkovou z Mělníka. Z prvního zápasu se poučila a i ona si dalším vítězstvím vybojovala stříbrnou pozici.
Jakub Maršíček prohrál v úvodním vyrovnaném utkání s pozdějším vítězem až verdiktem rozhodčího. Další zápas vyhrál, ale zaváhání v úvodu souboje o druhé místo již nedokázal přes velkou snahu dohnat a obsadil třetí místo.

Lukáš Novák se se svým technickým pojetím prosadil jen v posledním utkání. V dalších ho porazili silovější soupeři. A tak obsadil nepopulární čtvrté místo. Jan Bobok ve svém prvním soutěžním vystoupení měl více než těžký los. Nezalekl se, bojoval statečně i proti zkušeným soupeřům a obsadil čtvrté místo. Mirek Bobok také bojoval na soutěži poprvé. Proti zkušenějšímu ruskému soupeři se snažil, ale protivník se prosadil v polovině zápasů. Pro oba bratry to bylo sbírání zkušeností.

ALEŠ PIKORA