Nejúspěšnějším byl Jan Pikora, který po zisku zlata za dvě vítězství před limitem v kategorii juniorů ještě získal prvenství v otevřené soutěži mužů. Tam porazil i soupeře s černým pásem a i dalšího s vyšším technickým stupněm, oba před limitem na ippon. Ani poslední protivník nevydržel vzdorovat až do konce a boj po minutě vzdal.

Kateřina Myslivcová také ve všech zápasech zvítězila před limitem a po výhrách získaných s velkým přehledem si zaslouženě odvezla zlatou medaili.
Stejně suverénní byla i Míša Čuříková, která během půlminuty vyřídila dvě soupeřky. Třetí „vydržela" až do konce. Benešovská judistka měla několik bodovaných chvatů a jednoznačně dominovala. Navázala tak na dvě zlata z předchozích turnajů a zaokrouhlila šňůru vítězných zápasů na deset.
První místa obsadila i družstva starších žáků a žákyň, která sestavili Benešovští za pomoci příbramského oddílu.

Martin Dedera sice prohrál první zápas, ale v dalších třech již nezaváhal a všechny soupeře porazil. Odměnou mu byla stříbrná medaile. Stejný kov si odvezli i Andrea Maršíčková a Jan Koreš.

Jirka Vokál dobře začal, v prvním kole ve skupině zvítězil. Ve druhém po vyrovnaném boji však odešel poražen. Do následného pavouka tak nastoupil proti vítězi druhé skupiny, jenž byl nad jeho síly. Vokál tak bral bronz, stejně jako Tereza Dederová a Josef Chmel.

Další benešovští závodníci se již přes nespornou snahu na stupně vítězů neprobojovali. Jakub Maršíček „doplatil" na těžkou skupinu, ze které se mu nepodařilo s jednou výhrou a dvěma prohrami postoupit. Ve skupině také skončili i Josef Chmel, Adam Doležal a Filip Bláha. Roman Fuksa obsadil páté místo. Všichni tito závodníci jsou ve své věkové kategorii prvním rokem.

ALEŠ PIKORA