Na šesté, sestupové pozici jsou prozatím sedlčanské ženy, mezi nimiž hrají i benešovská děvčata. Zatím ale nemusí „házet flintu do žita". „Tabulka vypadá po podzimu tak, jak vypadá, není to ale nic tak vážného. Je to všechno, o pověstný vous," nedělá tragédii s podzimního posledního místa trenér Sedlčan trenér Lukáš Hrma, jenž poznamenal k poslednímu turnaji: „Na Tatře Smíchov jsme dvakrát vyhráli, když jsme porazili momentálně třetí Brno, přesto jsme skončili pátí. Holky předvedly dobrou hru a rozhodně měly na to uhrát výrazně lepší umístění. Navíc jsme museli různě prohazovat hráčky kvůli stále velké marodce a dvě opory týmu byly s reprezentací na mistrovství Evropy. Přesto podaly holky výborné výkony, což je skvělé a svědčí to o jejich odhodlanosti. To, že jsme nedopadly na turnaji lépe, je škoda, ale i to k tomu holt patří."

S dvanácti body chybí Sedlčanům tři body na páté místo, kde je Přelouč, jenž nečekaně vyhrála poslední turnaj. Čtyři body chybí „Krasoňkám" na čtvrté České Budějovice.

Lídrem tabulky je RC Tatra Smíchov B s 38 body s dvoubodovým náskokem před béčkem RK Petrovice a bronz zaujímá RC Dragon Brno s 28 body. Diváci se tak mohou na jaře těšit opět na velké souboje a řadu zajímavých zápasů zejména v bojích o umístění.

NA JAŘE BUDOU BOJOVAT DO POSLEDNÍ CHVÍLE

„V zimě se budeme věnovat hodně fyzické přípravě, čekají nás kruhové tréninky a celkové zlepšení kondičky hráček. Na jaře se vrhneme na trénování herních situací. Myslím si, že máme na to se v 1. sérii udržet. Na jaře se jen tak nevzdáme a nenecháme nikomu body zadarmo. Bude to samozřejmě těžké, ale věřím, že urveme co nejvíce a nebudeme si muset zvykat na nižší soutěž," je bojovně naladěný Lukáš Hrma a podotkl: „Holky se teď budou mít čas dát trochu do kupy a na jaře na to doufám vlítneme s plnou parádou a v kompletní sestavě."

Kormidelník týmu pěje jen samou chválu na mužstvo, které působí jako rodina. „Jsme hodně soudržný tým, zbytečně se nehádáme a holky jsou zároveň dobré kamarádky, což je také velká deviza do jarních bojů," je spokojený Lukáš Hrma, jehož tým, je soudržný i mimo ragbyová dění: „Určitě se přes zimu najde čas na nějaké neformální posezení, což tým dost tmelí. Sedmého ledna 2017 pořádáme za klub ragbyový ples v Sedlčanech, takže jsou samozřejmě všichni zváni. Bližší informace budou brzy na internetu na našich webových stránkách. Držte tedy holkám na jaře palce a snad to všechno zvládneme na jedničku."