V Karlových Varech se Benešovští představili v sobotu ve dvou trojkových sestavách. Hodně se čekalo od té první (Makara, Holub, Kalas, Stejskal), kde hráli tři ze čtyř loňských obhájců. Ze základní skupiny sice postoupila, ale ve čtvrtfinálovém souboji padla po těsné porážce od Modřic.

„S umístěním určitě nejsme spokojeni. Ríša Makara neměl svůj den a já se musel přesunout na jeho blokařský post. Přesto jsme nehráli špatně, ale v play-off jsme měli těžký los. S Modřicemi jsme došli do třetího setu, ale tam přišlo několik chyb a skončili jsme," posteskl si Jiří Holub. Druhá sestava Šacungu se do vyřazovacích bojů neprobila.

Ani v deblech se Šacungu nedařilo

Naděje tak Šacung upíral k neděli, kde měl v deblové disciplíně hned tři želízka v ohni. Zatímco ze skupin vyšly nahoru sestavy Kalase, Kadeřábka, Chejna i Kačírka se Štěpařem, překvapivě se ve skupině poroučela elitní benešovská formace Makary, Holuba a Stejskala. V osmifinále skončila pouť Kačírka a Štěpaře, kteří podlehli pozdějšímu vítězi šampionátu, Žatci. S nimi si přitom dokázali ve skupině poradit Kalas s Kadeřábkem a Chejnem, v souboji o semifinále však padli s domácími veterány Bláhou a Dvořákem.

„Vyhráli jsme první set a ve druhém vedli na začátku o dva míče. Pak jsme ale udělali nevynucené chyby v mezihře a rázem jsme byli dole. Když se to zvedlo, povedlo se zkušenému Bláhovi nás zablokovat a už jsme se oba sety nebyli schopní z toho dostat," řekl František Kalas.

Na benešovských hráčích leží deka

Na neúspěch budou muset hráči zapomenout velmi rychle, neboť již v sobotu 6. září (od 14 hodin, areál u fotbalového stadionu) v Benešově přivítají v semifinálové sérii play-out extraligy České Budějovice. Mladý ambiciózní tým urval na šampionátu stříbro z trojic a hýří sebevědomím.

„Je na čase zase něco vyhrát. Jihočeši jsou nažhaveni a na naše kluky padla deka. Medailové dýchanky skončily, je čas vystřízlivět a naplno zabojovat. Kdo by také chtěl sestoupit z nejvyšší soutěže. Věřím, že nás všichni fanoušci i nohejbalisté z Benešova i okolí nenechají ve štychu, přijdou se podívat na pěkný nohejbal a zafandit. Vždyť se na hřišti představí hned trojice hráčů, kteří kopou atraktivní nártové klepáky, co přeskakují polaře vzadu," láká diváky kapitán týmu Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK