Cesta obou celků do finále vedla přes zvládnuté semifinálové bitvy. Šacung na úvod celého turnaje porazil Čakovice B jasně 4:0. „Výhru jsem očekával. Výsledek vypadá jednoznačně, ale ne všechno šlo podle plánu. Musel jsem dost měnit sestavu. V koncovkách se však projevovala naše zkušenost,“ řekl trenér Šacungu Stanislav Voltr starší.

Ve druhém semifinále si Čelákovice poradily se Startem Praha poměrem 4:2. „Ač jsme byli favoritem, měli jsme namále. Hra nebyla z naší strany nic moc, bylo to takové protrápené. Hráči to zvládli spíše morálně, než herně,“ uvedl čelákovický trenér Michal Doucek.

Samotné finále pak mělo podobný průběh jako poslední vzájemné středočeské derby. Šacung vedl 2:0, ale Čelákovičtí dokázali po prvním duelu dvojic a zápase jednotlivců rychle manko smazat. Za vyrovnaného stavu pak o jediný míč vyhráli druhou dvojku. Obrat v utkání je nabudil a rozhodující čtvrtý bod následně ukořistili už v zápase trojic. Zvítězili tak 4:2.

Trenér Daniel Šmejkal
Šance na vítězný gól byly, ale nevyšlo to, řekl Šmejkal po remíze s Vyšehradem

„Šli jsme do finále s cílem vyhrát a vyhrát i celou základní část. Po našem vedení jsme ale opět katastrofálně zahráli první dvojku. Klíčová byla ale ta druhá za stavu 2:2. I tu jsme začali mizerně. Nakonec jsme za stavu 9:9 ve třetím setu útok soupeře chytili, ale špatně. V koncovce jsme ztratili i poslední trojku," okomentoval porážku Stanislav Voltr starší.

„Bylo to hodně podobné minulému turnaji. Po trojkách jsme prohrávali 0:2, pak vyhráli jednoznačně první dvojku a singl. Když se podařilo vyhrát i vyrovnanou druhou dvojku, přelila se pohoda na naší stranu a to se projevilo i koncovkách další trojky,“ zhodnotil Michal Doucek.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Martin Maršálek