Na Benešovsku vládnou ženy. Nicméně mají novou královnu. Loňská vítězka Anna Dědová mezitím ukončila kariéru a věnuje se profesně kybernetice. Na uvolněný trůn tak usedla hokejistka z Vlašimi Kateřina Dvořáková. Brankářka Rytířů a hráčka Berouna získala na mistrovství světa v ringette hokeji bronzovou medaili.

„Už jsem se zúčastnila několikrát, ale vyhrála jsem poprvé. Jsem překvapená, ale velice ráda,“ uvedla vítězka mezi jednotlivci v kategoriích dospělých. Na druhém místě za ní skončila sportovní střelkyně z Benešova Alžběta Dědová, jež poskočila z loňska o tří příčky. Bronzový stupínek obsadil výškař Jiří Adamec.

Úspěšné vlašimské kvarteto atletických sprinterek | Video: Deník/Ondřej Jícha

Vlašimské atletice se na vyhlášení dařilo. Obhájit prvenství z loňska se povedlo týmu sprinterek. Šárka Hlaváčková, Monika Doubková, Eliška Králová, Kateřina Slabá, Tereza Doubková a Viktorie Česká. „Je to super. Myslím si, že si toho všichni vážíme a určitě zabereme na tréninku, abychom mohli být na mistrovství České republiky ještě výš,“ řekla za vítězný kolektiv Tereza Doubková.

V kategorii trenérů ovládl anketu kouč benešovských basketbalistek do 11 a 12 let Adam Slánský, který loni skončil těsně pod vrcholem. „Moc si vážím tohoto ocenění. Není však jen pro mě, ale pro celou naší tréninkovou skupinu s Romanem Benešem, Tomášem Urbanem, Richardem Chobotským a Petrem Mackem, ve které alternujeme a pomáháme si. Všichni jsme zodpovědní, že se nám takhle daří. K tomu velká podpora od všech lidí v klubu,“ komentoval prvenství Slánský.

Do síně slávy byl uveden cyklista Antonín Fiala | Video: Deník/Ondřej Jícha

Ve věku 78 let byl uveden do síně slávy stále ještě aktivní cyklista a především organizátor cyklistický závodů. Asi 13 let organizoval známý a populární cyklistický závod Železný dědek, který pokračuje do současnosti. Bez něj by jinak zanikl. Kategorii krajánků ovládla triatlonistka Jana Richtrová.

Podobně jako mezi dospělými, tak i mládežnických kategoriích obsadily první místo atletika a basketbal. V obou případech ale tentokrát z Benešova. Mezi jednotlivci vyhrála halová mistryně v žactvu sprinterka Rozálie Nápravníková, v kolektivech vyhrála děvčata do 11 a 12 let pod bezednými koši.

Trenér mládežnických basketbalistek Benešova | Video: Deník/Ondřej Jícha