HBT VLAŠIM – PARDUBICE  4:2

Do prvního zápasy vstoupily oba celky aktivně a do vedení šly Pardubice Hodrem. Jenže do konce první třetiny srovnal stav Juráček.
Start do druhé třetiny se povedl hostům, kteří v přesilovce skórovali Urbancem. Jenže rytíři zpod Blaníka jsou letos silní, nenechali se rozhodit ani druhým vedením soupeře a  Dušek srovnal na 2:2. A začínalo se od znova.

To co se povedlo Pardubicím v druhé třetině, to dokázala Vlašim na začátku třetí části, když Topolánek konečně dostal domácí do vedení. Branka nakonec byla vítězná, protože hosté již neskórovali, naopak Wróbel přidal čtvrtý gól.

Střelec čtvrté branky Tomáš Wróbel se k těžkému utkání pro hokejbal.cz vyjádřil. „Bylo to vyrovnané utkání, kdy jsme dvakrát dotahovali, ale nakonec jsme dali důležitou třetí branku. Následná čtvrtá, už pojistila výsledek, a zápas jsme si pohlídali. Pardubice hrály velmi kvalitně, a bude to ještě těžká série.“

Branky a asistence: 11:58 Juráček (Wróbel, Konečný), 24:04 Dušek (Špale, Topolánek) PP, 30:17 Topolánek (Blažek) PP, 34:38 Wróbel (Konečný) – 9:40 Hodr (Merta), 15:19 Urbanec (Bittner, Kubeš) PP. Střely: 27:25. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 250. Rozhodčí: Florian, Koskuba. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0.  

HBT VLAŠIM – PARDUBICE 6:1

O výhře Vlašimi ve druhém zápase rozhodly přesilové hry, v nichž vsítili domácí čtyři ze šesti gólů.

Do vedení dostal rytíře zpod Blaníka reprezentant Topolánek, aby ve druhé části přidali další dva zásahy – po karvinské spolupráci s Juráčkem skóroval Wróbel a jedenáct vteřin před koncem zavěsil svůj  druhý gól Topolánek.

Toho na začátku třetí třetiny napodobil svým druhým gólem Wróbel a zvýšil na 4:0. Hosté sice následně snížili Ingrštem, ale to bylo z jejich strany vše. Vlašim si již výhru pohlídala a ještě navýšila v závěru  Rýdelem a Střeskou.

Autor dvou branek Vlašimi a jedna z klíčových postav sérii Libor Topolánek se k vysoké výhře pro hokejbal.cz vyjádřil. „Těžko říct, jestli hrály Pardubice hůře. Spíše si myslím, že se změnil náš přístup a hlavně se nám povedlo jít do vedení, které jsme trpělivě navyšovali. Výsledek zápasu ale úplně neodpovídá průběhu, kdybychom nezvládli ubránit přesilovku pět  na tři ve druhé třetině, mohlo to ještě dopadnout všelijak.“

Branky a asistence: 11:55 Topolánek (Dušek, Špale), 24:28 Wróbel (Konečný), 29:49 Topolánek (Wróbel, Blažek), 34:20 Wróbel (Juráček), 39:16 Nýdl (Kříž), 42:08 Střeska (Kieler, Denis) – 35:55 Ingršt (Urbanec). Střely: 34:3. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. Diváci: 150. Rozhodčí: Kubičík, Pikula. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Stav série: 2:0.