PARDUBICE – HBT VLAŠIM            3:0

Vlašim vedla v sérii s Pardubicemi 2:0 a chtěla postoupit do semifinále již v sobotu. To se jí ale nepodařilo a poprvé na jaře padla.
Hosté vstoupili do zápasu s dobrou obranou, ale v útoku přenechali iniciativu domácím. Ti se snažili dobývat vlašimskou branku, ale nedařilo se jim dlouho vstřelit gól. Pardubičtí navíc dobře hostům pokryli hlavní tahouny Wróbela s Topolánkem.
Skóre se změnilo až v závěru druhé třetiny, kdy se trefil hráč širšího kádru reprezentační dvacítky před MS v Písku domácí Bittner.
Pardubice branka uklidnila, naopak Vlašimští se museli tlačit více do útoku, což domácím vyhovovalo. V závěru ještě více otevřeli rytíři zpod Blaníka obranu. Jenže nevyrovnali, naopak Urban po pasu od Bittnera a Kubeš 96 vteřin před koncem zápasu, při signalizované výhodě, si vynutili čtvrtý zápas opět v Pardubicích.

Branky a asistence: 29:18 Bittner (Mašík), 38:07 Urban (Bittner), 43:24 Kubeš. Střely: 28:20. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 96. Rozhodčí: Koskuba, Florian. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

Vlašim: Mikl - Špale, Mlejnek, Nýdl, Kříž, Střeska, Kieler - Bartejs, Dušek, Topolánek, Juráček, Konečný, Wróbel, Denis, Horák, Burda, Šindelář.

PARDUBICE – HBT VLAŠIM              2:8

Pardubice si chtěly v neděli vybojovat pátý rozhodující zápas, jenže tento plán dostal trhlinu už po půl minutě hry, kdy se do listiny střelců zapsal hostující Dušek. Vlašim tak ukázala domácím, že boj o postup do semifinále nehodlá  nechávat na pátý zápas. Gól rytíře uklidnil a do 10. minuty přidal druhý gól Šindelář, po akci Střesky a Horáka a třetí zásah měl na svědomí Nýdl v přesilové hře. Pardubicím vykřesal alespoň malou naději Kamaryt v početní výhodě, těsně před první přestávkou.
Druhá třetina se ale stala exhibicí Blanických rytířů. Nejprve domácí uspali a ve druhé polovině třetiny čtyřikrát, mezi 24. až 30. minutou, udeřili. Čtvrtý gól přidal v přesilovce Špale, po něm skóroval podruhé v utkání Dušek, následně se trefil opět  Špale a kanonádu završil sedmým gólem do pardubické sítě  Wróbel.
Ve třetí třetině se už zápas jen dohrával, přesto padly ještě dva góly. Nejprve z trestného střílení snížil Urbanec, aby parádní představení a postup do semifinále FORD AUTO IN play-off Tipgames extraligy hokejbalu završili Vlašimští gólem Bartejse v početní výhodě.

Branky a asistence: 14:31 Kamaryt (Urban, Filip), 37:33 Urbanec – 00:32 Dušek (Juráček), 07:38 Šindelář (Střeska, Horák), 09:28 Nýdl (Dušek, Blažek), 23:27 Špale (Dušek, Juráček), 26:10 Dušek (Juráček), 27:58 Špale (Bartejs, Juráček), 29:32 Wróbel (Nýdl, Dušek), 39:53 Bartejs (Juráček, Dušek). Střely: 22:24. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:4. Oslabení: 1:0. Diváci: 105. Rozhodčí: Florian, Koskuba. Třetiny: 1:3, 0:4, 1:1. Konečný stav série: 1:3 (2:4, 1:6, 3:0, 2:8).

Vlašim: Mikl - Špale, Blažek, Nýdl, Kříž, Střeska, Kieler - Juráček, Dušek, Bartejs, Topolánek, Wróbel, Konečný, Denis, Horák, Šindelář, Burda, Dedek, Mlejnek.