HBT Vlašim - OEZ Letohrad 3:2

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, ujali se vedení už v první minutě. „Byl to takový nešťastný gól, ale pak jsme ve zbytku první třetiny byli lepší, jen chybělo víc gólů,“ líčil začátek duelu trenér Vlašimi Petr Řepík.

I tak jeho svěřenci do první přestávky skóre otočili a do šaten šli za stavu 2:1. „Ve druhé třetině jsme měli slabší desetiminutovku, trochu jsme polevili, ale brankář Straka nás podržel,“ pochvaloval si pro hokejbal.cz. Řepík návrat gólmanské jedničky.

Na začátku třetí části Letohrad srovnal. „Po první třetině, která byla z naší strany špatná, jsme přeházeli sestavu a pomohlo to. Ve třetí už jsme pak byli lepší, ale nebyli jsme schopni proměnit svoje šance, dali jsme jen jednu branku,“ komentoval výkon svého týmu kouč hostů Martin Motyčka.

Když už se zdálo, že zápas dojde k samostatným nájezdům, přišla šestadvacet vteřin před koncem po buly v obranném pásmu Letohradu vítězná trefa Vlašimi. „Poslal jsem na hřiště Křížovu lajnu a on se mi odvděčil gólem. Celý zápas jsme dokázali dodržet klid na střídačce, byli trpěliví, říkali si, že to přijde a vyplatilo se,“ mohl být spokojený vlašimský trenér.

Naopak zklamání z výsledku opanovalo střídačku hostů. „Naše hra byla už ale lepší než na Kertu, kdy jsme odehráli dobře jen jednu třetinu. Zvedáme se, uvidíme co to přinese v domácích zápasech,“ řekl Motyčka po sérii čtyř zápasů na hřištích soupeřů.

Branky: 8:32 Čičatka M. (Dušek), 12:35 Dedek (Plaštiak), 44:34 Kříž (Horák) – 0:36 Dospěl (Kosik) PP, 33:47 Kovář (Lux, Friml). Střely: 37:47. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. Diváci: 32. Rozhodčí: Karous, Řezníček. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1.

HBT Vlašim: Straka – Blažek, Kieler, M. Čičatka, Kříž, Plaštiak, Gartner – Horák, Šindelář, Filip – Dušek, Bartejs, P. Burda (Vrábel) – Máčala, Fris, Dedek – Kakos.