VLAŠIM – PARDUBICE 3:6

Duel účastníků Světového poháru začal opatrně a až v závěru první třetiny byl vzruch před brankami. Domácí Topolánek prověřil Heczka, na druhé straně nejprve trefil Kubeš tyč a následně přihrál na gól Bílému.

V úvodu druhé části Vlašim díky Střechovi v přesilovce srovnala krok, ale Pardubice si opět vzaly vedení pro sebe Kubešem. Následně byli hosté lepší, což prokázaly gólem Mašíka. Jenže další příležitosti nedali a Střeska v závěru třetiny snížil na 2:3.

Zlom v zápase nastal v úvodu třetí části. Vlašim neproměnila dvouminutovou přesilovku pět na tři, po jejím vypršení unikli vyloučení hráči a Hák po přihrávce Kosiny skóroval počtvrté do domácí klece. Za chvíli Ingršt zužitkoval přesilovku a i když Vlašim ještě snížila J. Šindelářem, poslední slovo měli hosté střelou Wabera do opuštěné domácí svatyně při power play Vlašimi.

Branky a nahrávky: 18:31 Střecha (Topolánek, Dušek) PP, 25:07 Střeska (Bartejs, Blažek) PP, 41:25 Šindelář (Slanina, Juráček) – 14:17 Bílý (Kubeš), 20:37 Kubeš (Vlasák), 23:32 Mašík (Waber), 36:24 Hák (Kosina), 39:35 Ingršt (Bílý) PP, 44:54 Waber (Kosina). Střely: 29:22. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 120. Rozhodčí: Boháček, Vrba. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:3.