HBT Vlašim - HBC Plzeň 2:1

Do branky Vlašimi se poprvé v letošní sezóně postavil Mikl, naopak v sestavě chyběl Topolánek, který se musel podrobit menšímu chirurgickému zákroku.

Do vedení poslal hosty Roušal, když Ondřej Kejř zachytil rozehrávku domácích a Roušalovi stačilo pouze nastavit hůl. Vzápětí mohli Plzeňští zvýšit, ale Lendl při přesilové hře nastřelil břevno.

Ve druhé části se podařilo domácím vyrovnat, když Denis vyhrál čistě buly na Kříže a ten střelou švihem vymetl pavouky v brance Ulče. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, udeřili domácí podruhé. Nýdl při přesilové hře střílel vedle, ale odražený balonek se podařilo do branky dotlačit Horákovi.

Na začátku třetí části mohl rozhodnout Bartejs, který se po chybě hostující obrany řítil sám na Ulče, ale jeho bekhendový blafák skončil těsně vedle tyče. Plzeň byla až do konce zápasu aktivnější, ale Mikl již za svá záda míček nepustil a Vlašim mohla slavit první výhru.

Branky a asistence: 22. Kříž (Máčala), 30. Horák (Dušek, Nýdl) - 7. Roušal (O. Kejř). Střely: 27:29. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 40. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.

HBT Vlašim: Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž, Kieler - Bartejs, Fris, Šindelář, Horák, Dušek, Dedek, Kaše, Denis, Burda.

HBT Vlašim - HBC Alpiq Kladno 2:4

Do utkání měli domácí raketový nástup. Uběhlo jen patnáct vteřin, Fris vyhrál vhazování na Bartejse, jehož nahození skončilo v kladenské síti. Vyrovnat mohl Hnízdil, ale střelu z kruhů zatavila horní tyč. Ve 13. minutě již Kudela ranou z pravého kruhu nedal Miklovi šanci. Následně zahráli domácí prachbídně přesilovku a po jejím skončení unikl Hnízdil a „angličanem“ otočil stav.

Do druhé části vstoupili domácí aktivně a odměnou jim byl gól Šindeláře, kterého ideálně našel Blažek. Kladenským mohl vrátit vedení Ogurčák, ale po sóle ve vlastním oslabení na Mikla nevyzrál. Na druhé straně fantasticky zakročil Jirotka proti Dedkovi.

Závěrečnou část začínali hosté v přesilové hře, kterou se jim podařilo Koubovou ranou mezi betony Mikla využít. A když za dvě minuty přidal čtvrtou branku hostí Jakub Šíma, který nadvakrát překonal Mikla, bylo prakticky rozhodnuto. Hosté si již zbytek utkání zkušeně pohlídali.

„Zápas rozhodla disciplinovaná a trpělivá hra Kladna. Soupeř byl i důraznější v osobních soubojích a my ve třetí třetině, kdy jsme měli na ně vlétnout a rozhodnout, tak jsme ani nevystřelili na branku. Kladno zvítězilo zaslouženě,“ řekl k utkání pro hokejbal.cz vlašimský obránce Jan Střeska.

Branky a asistence: 1. Bartejs (Fris), 19. Šindelář (Blažek) - 13. Kudela, 15. Hnízdil, 32. Koubek (Soukup) PP, 34 J. Šíma (Nosek). Střely: 30:34. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 70. Rozhodčí: Florian, Koskuba. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2.

HBT Vlašim: Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž, Kieler - Bartejs, Fris, Šindelář, Horák, Dušek, Dedek, Kaše, Denis, Burda.

S využitím www.niosport.cz/hokejbal